Objednajte sa Opýtajte sa

Ochorenie sietnice a sklovca

Zradnosť radu chorôb sietnice spočíva v riziku rýchleho vzniku nezvratného poškodenia zraku. Chorobám sietnice a sklovca a tiež ich zhoršovaniu možno často predchádzať. Čím skôr sú príznaky chorôb rozpoznané pomocou preventívnych vyšetrení, tým väčšia je nádej na záchranu zraku. Skúsení oftalmológovia Očnej kliniky NeoVízia disponujú množstvom špeciálnych prístrojov, ktoré presne a rýchlo preverí váš zdravotný stav.

vyšetrenie sietnice

 Odlúpenie sietnice

Neodôvodnené odkladanie liečby zvyšuje riziko trvalých a ťažkých následkov. Platí to najmä pre odlúčenie očnej sietnice. Včasná operácia sietnice znižuje následky na minimum. Odlúpenie sietnice je pomerne časté a veľmi nebezpečné ochorenie. Našťastie príznaky odlúpenia sietnice ľahko rozpoznáte sami. Skúsený lekár s využitím moderných liečebných metód dokáže za 15 minút odlúpenie sietnice chirurgicky priložiť späť a zachrániť tak videnie. Avšak zákrok sa musí vykonať čo najskôr. Čas hrá veľmi dôležitú úlohu. Úspešnosť operácií na našej Očnej klinike NeoVízia je veľmi vysoká.

Diabetická retinopatia

Diabetická retinopatia je ochorenie sietnice, ktoré bohužiaľ veľmi často sprevádza cukrovku a môže viesť až k slepote. Nadmerné množstvo glukózy v krvi upcháva a poškodzuje jemné cievy, ktorými je sietnice pretkaná.

Diabetická retinopatia je nebezpečná tým, že sa u nej dlho neprejavujú žiadne príznaky a k jeho odhaleniu tak dochádza až v neskoršej fáze, kedy už ohrozuje náš zrak. Preto sú pre každého diabetika dôležité pravidelné vyšetrenia u očného lekára a minimálne 1x ročne.

Liečba ochorení sietnice a sklovca

Pri rozvinutých komplikáciách pomáhajú aspoň čiastočne laserové operácie alebo chirurgické zákroky - Vitrektomie. Na našej klinike máme ako s laserovou liečbou, tak s chirurgickými zákrokmi mnohoročné skúsenosti. Výsledkom liečby je zlepšenie videnia, stabilizácia alebo spomalenie priebehu ochorenia.

sietnicový laser visulas 532s

konzultace