Objednajte sa Opýtajte sa

Ktorý zákrok je pre mňa vhodný

Obmedzené zorné pole, zahmlené videnie, dažďové kvapky na sklíčkach. Poznáte to? Potom dobre viete, ako okuliare obmedzujú pohľad na svet. Moderná medicína našťastie ponúka možnosť odstrániť dioptrie v každom veku.

 

20 – 40 rokov: Laserové operácie očí

Jednotkou medzi laserovými operáciami je šetrná metóda NeoSMILE Pro (ReLEx SMILE), pri ktorej pôsobí na oko len femtosekundový laser. Pod povrchom očnej rohovky separuje laser prebytočné tkanivo, ktoré spôsobuje neostré videnie. To potom chirurg z rohovky odstráni pomocou špeciálnej pinzety. Metóda SMILE je najšetrnejšou laserovou metódou súčasnosti a používame ju k odstráneniu krátkozrakosti a astigmatizmu.

Krátkozrakosť a astigmatizmus je tiež možné odstrániť šetrnou a bezbolestnou metódou NeoLASIK HD (FemtoLASIK).
Pokiaľ pre niekoho laserová metóda nie je vhodná (z dôvodu vysokých dioptrií či prípadne tenkej rohovky) je možná implantácia vnútroočných kontaktných šošoviek ICL, ktoré sa vkladajú do oka pred prirodzenú očnú šošovku.


40 – 65 rokov: PRELEX zlepší videnie na čítanie, na počítač aj do diaľky

Pokiaľ vás po štyridsiatke trápi nechcený doplnok – okuliare na čítanie, môžete sa ich jednoducho zbaviť.
Moderná metóda PRELEX, pri ktorej očný chirurg nahradí vašu prirodzenú očnú šošovku umelou –trifokálnou – prináša zlepšenie videnie na blízko, na počítač aj do diaľky. Vďaka pätnásťminútovému bezbolestnému zákroku môžete kľudne zabudnúť na otravné striedanie niekoľkých rôznych dioptrických okuliarov.


OD 65 rokov: Operácia sivého zákalu vás zbaví aj dioptrií

Jediným riešením sivého zákalu je síce operácia, ale ide o úplne bezbolestný a rýchly zákrok, pri ktorom sa navyše môžete zbaviť aj dioptrií. Počas operácie sivého zákalu nahradí chirurg zakalenú očnú šošovku umelou vnútroočnou šošovkou, ktorá v oku zostáva po zvyšok života. Súčasne s odstránením sivého zákalu sa môžete zbaviť aj dioptrií či astigmatizmu, stačí zvoliť vhodnú vnútroočnú šošovku. Multifokálna šošovka zaistí ostré videnie do diaľky aj na blízko, torická šošovka koriguje astigmatizmus a asferická šošovka zase zlepšuje videnie za zhoršených svetelných podmienok.


V NeoVízii si navyše pacienti môžu zvoliť operáciu sivého zákalu femtosekundovým laserom LenSx - bez použitia skalpelu či ostrých nástrojov.

 

Interaktívny kalkulátor zákroku:

 

Váš vek

Vyberte vašu vadu (môžete zvoliť aj viac chýb naraz)

ľavé oko

Pravé oko

Koľko máte dioptrií?

-10 a menej
0
+4 a viac
-10 a menej
0
+4 a viac

Koľko máte cylindrov?

-5 a menej
0
+5 a viac
-5 a menej
0
+5 a viac

Povedzte nám vaše ťažkosti

Presné odporúčania liečby vám lekár vydá až po dôkladnom vyšetrení.

Mám záujem o vyšetrenie Chcem sa opýtať