Objednajte sa Opýtajte sa

Preventívne komplexné vyšetrenie

Zrak patrí k najdôležitejším ľudským zmyslom, jeho poškodenie či strata dokáže život otočiť o stoosemdesiat stupňov. Napriek tomu, že pre zdravé oči v mnohých prípadoch postačuje absolvovať preventívnu prehliadku, takmer polovica ľudí ju podceňuje a pravidelné vyšetrenie očí zanedbáva. 

Rovnako ako chodíte na prevenciu k praktickému lekárovi alebo zubárovi, si do diára naplánujte aj návštrevu očnej ambulancie. A to aj keď máte pocit, že vidíte dobre. Môžete tak predísť nielen zrakovým problémom a trvalému poškodeniu zraku, ale stav očí môže upozorniť aj na celkové zdravotné problémy – vyšší krvný tlak, cukrovu, neurologické ochorenia a iné.

Po 40. roku života by mal preventívnu prehliadku u očného lekára absolvovať naozaj každý, a to minimálne každé dva roky. Ľudia starší ako 60 rokov by mali chodiť na očné preventívne prehliadky každý rok.

Nielen, že sa zrak s pribudajúcim vekom prirodzene zhoršuje – klesá schopnosť zrakovej akomodácie a zaostrovanie väčšinou na kratšiu vzdialenosť (presbyopia), ale tiež sa zvyšuje riziko rôznych ochorení očí. K najčastejším patrí sivý zákal a zelený zákal a tiež niektoré ochorenia sietnice a sklovca.