Objednajte sa Opýtajte sa

Vstupné vyšetrenie zraku pred vnútroočnou operáciou

Kvalitné predoperačné vyšetrenie očí je kľúčom ku skvelému výsledku každej očnej operácie. Preto v NeoVízii kladieme na predoperačné vyšetrenie obzvlášť veľký dôraz a trvá u nás až 3 hodiny. 

Ak sa rozhodujete pre implantáciu vnútroočnej kontaktnej šošovky ICL alebo pre úplnú výmenu vnútroočnej šošovky za šošovku trifokálnu či multifokálnu, pred zákrokom podstúpite podrobné vyšetrenie vrátane tzv. rozkvapkania očí.

 
Pred takým vyšetrením, prosíme, nenoste aspoň 5 dní kontaktné šošovky, pretože tie môžu deformovať povrch oka a tým skrelisť výsledky dôležitých meraní. 

Vstupné (predoperačné) vyšetrenie pred vnútroočnou operáciou je úplne bezbolestné, ale z dôvodu rozkvapkania očí po ňom nebudete môcť šoférovať, a to až po dobu 24 hodín.

Pri vstupnom vyšetrení naše špeciálne vyškolené zdravotné sestry a následné skúsení optometristi vyšetria: 

  • Zrakovú ostrosť
  • Hrúbku a zakrivenie rohovky
  • Šírku zrenice
  • Binokulárne videnie
  • Biomechanické parametre očí 

Potom nasleduje tzv. vyšetrenie v cykloplégii – kedy vám pomocou špeciálnych kvapiek cielene zabránime zaostrovť. Špecializovaný očný lekár tak môže stanoviť vašu skutočnú dioptrickú vadu a vypočítať najvhodnejší typ šošovky pre vaše oči.

Očný lekár tiež vyšetrí stav vašej sietnice. Pomocou štrbinovej lampy podrobne prehliadne celý zadný segment vašich očí.


Na záver vyšetrenia vám lekár navrhne to najlepšie riešenie pre vaše oči.