Chcem sa objednať

Laserová operácia očí

Život bez okuliarov je skvelý!

Laserová operácia očí trvá pätnásť minút. Jej výsledok však pozitívne ovplyvní celý váš život. Život bez okuliarov je skvelý! Dokonca tak, že si to možno ani nedokážete predstaviť. Ráno sa zobudíte a všetko okolo seba vidíte do najmenšieho detailu. Nič vám neutečie a nič neprehliadnete! A čo viac, už nikdy vás nebudú trápiť špinavé okuliare, už nikdy sa vám pri prechode zo zimy do tepla okuliare nezarosia. Neopísateľnú slobodu zažijete pri športe, cestovaní, dobrodružných výletoch. A už nikdy nemusíte utrácať za nové dioptrické okuliare či kontaktné šošovky.

To je však len zlomok výhod, ktoré vám laserové odstránenie dioptrií prinesie. Nový zrak vám zmení život. Doslova. Dodá vám sebavedomie, prinesie slobodu a dokonca i odhodlanie splniť si dávne sny.

Neveríte? Podľa prieskumu, ktorý sme zrealizovali medzi našimi českými a slovenskými pacientmi, zažíva po zákroku pozitívne zmeny v živote 94 % pacientov. 85 % z nich cíti pozitívne zmeny v osobnom živote, 84 % pacientov má vďaka novému zraku vyššie sebavedomie a viac si verí. A patriť k nimi môžete aj vy! 

Aké očné vady je možné laserovou operáciou riešiť?

V súčasnosti je možné pomocou laserovej očnej operácie odstrániť krátkozrakosťastigmatizmus. Vôbec nemusíte čakať do určitého veku, ani na určitú výšku dioptrií a dokonca ani ženy nemusia operáciu odkladať na dobu „až po deťoch“.

Vyšetrenie pred laserovou operáciou očí

Pokiaľ laserovú očnú operáciu zvažujete, objednajte sa na vstupné vyšetrenie. Bez neho to nejde, pretože vyšetrenie poskytne lekárom všetky údaje potrebné k zisteniu vašej očnej vady, umožní im odporučiť vám tú najvhodnejšiu metódu a tiež je dôležitým podkladom pre úspešný výsledok operácie.

Vyšetrenie pred laserovou operáciou je veľmi podrobné a trvá aj viac ako dve hodiny. Po celú dobu sa vám budú venovať špeciálne vyškolené zdravotné sestry, skúsení optometristi a lekári. Postupne vyšetria vašu zrakovú ostrosť, hrúbku a zakrivenie rohovky, šírku zrenice a binokulárne videnie. Počas vyšetrenia bude našich odborníkov zaujímať aj váš zdravotný stav, zrakové chyby, vaše ochorenia, prekonané operácie a pod.

Samotné vyšetrenie je úplne bezbolestné a prebieha pomocou špeciálnych prístrojov. V priebehu vyšetrenia podstúpite aj tzv. rozkvapkanie očí – do očí vám budú nakvapkané kvapky, ktoré cielene bránia vašim očiam zaostrovať, čo umožní dokonalé vyšetrenie očného pozadia.

Popri podrobnom vyšetrení vás čaká tiež konzultácia s lekárom. Počas neho sa neváhajte opýtať na všetko, čo vás zaujíma. Od lekára získate informácie o svojom zraku, prediskutujete s ním všetky svoje požiadavky a predstavy v súvislosti s vašim životným štýlom, zamestnaním i záľubami. Pre stanovenie tej najvhodnejšej metódy totiž lekár potrebuje poznať nielen výsledky vyšetrenia, ale aj váš život a vaše potreby. Nakoniec vám lekár odporučí vhodný typ operácie, zoznámi vás s jej priebehom, rekonvalescenciou a liečbou. A v neposlednom rade dostanete i všetky predoperačné doporučenia.

POZOR!

  • Pred vstupným vyšetrením minimálne 5 dní nenoste kontaktné šošovky, pretože deformujú povrch oka, a tak nie je možné zmerať všetky dôležité parametre, ktoré zásadne ovplyvňujú celú operáciu.
  • Výsledky vyšetrenia sú vždy nevyhnutným podkladom pre každú operáciu a nesmú byť staršie ako 12 týždňov. Pokiaľ operáciu odložíte na neskôr, musíte vyšetrenie absolvovať znova.

 

Typy laserových očných operácií

Všetky laserové metódy odstraňovania dioptrií spočívajú v zmene zakrivenia očnej rohovky tak, aby optický systém oka na sietnici zobrazoval pozorované predmety čo najdôveryhodnejšie.

Najmodernejšou a najšetrnejšou metódou laserovej operácie očí je NeoSMILE 3D (ReLEx Smile). Ide o veľmi precíznu, nebolestivú operáciou vykonávanú femtosekundovým laserom VisuMax, ktorý na základe presných výpočtov priamo vo vnútri rohovky separuje tenkú vrstvu tkaniva, a to bez narušenia pevnosti a stability rohovky. Uvoľnené tkanivo potom z oka chirurg odstráni, pričom povrch rohovky zostáva nepoškodený. Vďaka tomu je rekonvalescencia rýchla a doba hojenia veľmi krátka.

Druhým najčastejšie vykonávaným zákrokom je NeoLASIK HD (femtoLASIK). Ide o šetrný, presný a bezpečný zákrok, počas ktorého odstránenie dioptrií riešia dva špeciálne lasery – femtosekundový laser VisuMax, ktorý na rohovke vytvorí ochrannú lamelu, a excimerový laser MEL 80, ktorý následne odparí dioptrické vrstvy rohovky. Na záver operácie potom chirurg ochrannú lamelu opäť priklopí. Hojenie je veľmi rýchle, zlepšenie zraku väčšina pacientov zaznamená bezprostredne po zákroku.

Chcite pre svoje oči viac!

3 generácie a 2 typy operácií - akú zvoliť? Existujú už 3. generácie laserových zákrokov, pričom sa rozdeľujú podľa dvoch základných postupov - povrchové (PRK, LASEK) a hĺbkové (femtoLASIK, ReLEx SMILE).

Doživotná záruka

Operáciu NeoSMILE 3D a NeoLASIK HD odporúčame tým, ktorí uprednostňujú kvalitu, komfort, maximálnu bezpečnosť a šetrnosť. Na našej klinike dáva týmto zákrokom prednosť 96 % pacientov. Na oba zákroky navyše poskytujeme doživotnú záruku, v rámci ktorej vám v prípade potreby zrak kedykoľvek v priebehu života ďalším laserovým zákrokom úplne zdarma upravíme.

Pacientom, pre ktorých je rozhodujúca cena zákroku, ponúkame laserovú metódu femtoLASIK. Priebeh operácie je totožný ako u NeoLASIK HD, cena však nezahŕňa doživotnú záruku a 6-mesačnú pooperačnú starostlivosť. Zákrok je bezbolestný a šetrný.

Pred laserovou operáciou očí

Pred zákrokom je dôležité dodržiavať všetky predoperačné odporúčania:

  • v deň operácie by ste nemali byť prechladnutý a mať opar
  • nepoužívajte mastný krém, špirálu a iné líčidlá
  • so sebou si vezmite slnečné okuliare
  • na kliniku príďte včas – dodržujte termín objednania.

Na klinike sa o vás postará sestrička, pripraví vás na zákrok a aby ste počas operácie necítili žiadnu bolesť, do očí vám nakvapká kvapky na znecitlivenie. Tesne pred operáciou sa vás ujme lekár, ešte raz vás zoznámi s priebehom operácie a odvedie vás na operačnú sálu. Nie je dôvod k obavám, po celú dobu sa snažíme, aby ste sa cítili bezpečne, príjemne a pohodlne.

Priebeh laserovej operácie očí

Laserové operácie očí sú bezbolestné, netrvajú dlhšie ako 20 minút. V deň zákroku strávite na klinike max. dve hodiny času, počas jednej návštevy absolvujete operáciu oboch očí. Operácia prebieha ambulantne, takže po jej skončení odchádzate domov, hospitalizácia nie je potrebná. Operáciu strávite na pohodlnom lôžku, očné viečko vám bude pridržiavať pružný fixátor, takže sa nemusíte obávať, že mrknete, navyše sa prípadným pohybom oka dokážu prispôsobiť aj laserové prístroje, takže naozaj stačí, keď budete v kľude ležať a dodržiavať pokyny lekára. Po laserovej operácii sa oči nijako nepreliepajú, a tak si hneď na operačnej sále výsledok operácie sami overíte. Na záver ešte získate termíny nasledujúcich kontrolných vyšetrení a tiež rady, ako sa o oči ďalej starať. Pred odchodom z kliniky chráňte očí slnečnými okuliarmi!

 

Po laserovej operácii očí

Po operácii je doporučený kľudový režim, ideálny je spánok. Vo večerných hodinách sa môžete pozerať na televíziu, ísť na prechádzku – svoj program prispôsobte pocitom. V prípade, že vás oči pália, odpočívajte a príliš ich nenamáhajte. Používajte doporučené očné kvapky a dodržujte pokyny lekára.

Kontroly po laserovej operácii očí

Na našej klinike operáciou nikdy starostlivosť o vás nekončí. Kladieme dôraz aj na pooperačné kontroly – väčšinou prebiehajú 1. a 7. deň po operácii a ďalšiu potom odporúčame za mesiac.

Sprievodca laserovou operáciou očí na stiahnutie zdarma

Nechajte si ZDARMA na váš e-mail zaslať návodného sprievodcu laserovou operáciou očí od NeoVízie. Zadajte váš email nižšie alebo si ho stiahnite cez web www.neosmile.sk. 

Ceny laserových operácií

Operácie očí laserom ponúkame za férové ceny. Navyše vám s financovaním laserových zákrokov vieme pomôcť – ponúkame možnosť operácie na bezúročné splátky.

Zázraky nikdy nesľubujeme

Pri niektorých dioptrických chybách nie je možné dosiahnúť uspokojivý výsledok laserovou operáciou, v takýchto prípadoch preto doporučujeme moderné a bezpečné vnútroočné operácie.

Na našej klinike dokážeme nájsť vhodný zákrok pre 9 z 10 pacientov. Nesľubujeme zázraky a operáciu vám vykonáme len vtedy pokiaľ sme si istí, že vám pomôžeme. Aj vám tak umožníme užívať si krásy života naplno a bez obmedzení zrakovými chybami a ochoreniami. S vašim zrakom neriskujeme. Našim hlavným cieľom je kvalitné videnie pacienta a jeho lepší život. Pokiaľ pre vás nebude operácia vhodná, tak vám ju neodporučíme.

 

Referencie našich pacientov

Zoznámte sa so skúsenosťami našich pacientov, ktorí už laserový zákrok na našej očnej klinike podstúpili.

 

konzultace