Objednajte sa Opýtajte sa

Fakická šošovka EVO ICL*

Máte príliš silné dioptrie (-10 a viac) a laserová operácia nie je pre vás vhodným riešením? Nezúfajte, máme pre vás bezpečné a overené riešenie so stabilným výsledkom. Fakické šošovky EVO ICL dokážu bezpečne a trvale odstrániť vysokú krátkozrakosť, ďalekozrakosť, aj astigmatizmus.

"Po fakickej šošovke EVO ICL siahame v tom prípade, ak nie je z medicínskeho dôvodu možné vykonať laserovú operáciu. Je to účinná bezbolestná metóda, pri ktorej je možné pacientovi aj s dioptriami mínus 30 znížiť dioptrie prakticky na nulu. Problémom nie je ani astigmatizmus, nakoľko má ICL šošovka v sebe zabudované aj cylindre," vysvetľuje primár MUDr. Radovan Piovarči, ktorý vykoná ročne najviac implantácií ICL šošoviek na Slovensku aj v Čechách a v implantácii fakických šošoviek patrí k najskúsenejším odborníkom v stredoeurópskom regióne. 

 primár MUDr. Piovarči má najvyšší počet implantácií fakických šošoviek ICL v rámci SK a ČR

  •  MUDr. Radovan Piovarči je držiteľom prestížneho prvenstva a certifikátu ako chirurg s najvyšším počtom implantácií EVO ICL v Čechách a na Slovensku.  

Precízne vyšetrenie je základ

Zákroku predchádza veľmi precízne vstupné vyšetrenie. Jeho výsledok rozhodne o vhodnosti operačnej metódy a naši skúsení lekári, ktorí majú s implantáciou vnútroočných fakických šošoviek bohaté skúsenosti, odporučia vnútroočné fakické šošovky, ktorá bude najlepšie korigovať vašu chybu, a ktorá najlepšie splní vaše požiadavky na videnie.

precízne vstupné vyšetrenie pred operáciou očí

Ako prebieha zákrok

"Vnútroočná fakická šošovka ICL dokáže odstrániť akýkoľvek počet dioptrií, aj do mínus 23. Tiež je riešením pre pacientov, ktorí majú príliš tenkú rohovku a nie sú vhodní na laserový zákrok. Počas zákroku sa pôvodná šošovka nenahrádza, ostáva na svojom mieste. Fakická šošovka sa implantuje pred ňu. V prípade vyššej dioptrickej chyby kombinujeme implantáciu šošovky s dolaserovaním, čím docielime úplne odstránenie dioptrickej chyby na nulu", vysvetľuje primár MUDr. Radovan Piovarči.

Šošovka  vydrží v oku celý život a nevyžaduje zo strany pacienta žiadnu starostlivosť a pozornosť. Je trvale uložená v tzv. zadnej komore oka a plne tak nahradzuje okuliare a kontaktné šošovky. Zároveň je to jediná reverzibilná metóda odstránenia dioptrií (v prípade potreby sa dá šošovka kedykoľvek vybrať).  

Operačný zákrok sa vykonáva ambulantnetrvá približne 15 minút, je úplne bezbolestný vďaka lokálnym anestetickým kvapkám na znecitlivenie. Na druhý deň pacient už na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva obvykle v odstupe 1-2 týždňov. 

Na Očnej klinike NeoVízia vám naši lekári, ktorí majú s implantáciou vnútroočných fakických šošoviek bohaté skúsenosti, odporučia vnútroočné fakické šošovky, ktorá bude najlepšie korigovať vašu chybu, a ktorá najlepšie splní vaše požiadavky na videnie.

implantácia fakickej šošovky ICL primár MUDr. Radovan Piovarči

Lokalita 

Implantáciu fakických šošoviek EVO ICL vykonávame na pobočke v Bratislave.

Cena zákroku 

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku. Presné informácie vám budú poskytnuté priamo na vyšetrení. 

Financovanie operácie očí s implantáciou fakickej šošovky EVO ICL je možné aj cez náš jedinečný splátkový program - Operácie na splátky

*Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke edfu.staar.com.


konzultace