Chcem sa objednať

Liečba presbyopie - metóda PRELEX

Máte viac ako 40 rokov? Obmedzuje vás nosenie okuliarov na čítanie? Zvoľte metódu PRELEX. 

Ide o overené a bezpečné riešenie so stabilným výsledkom. Nelaserová operácia PRELEX spočíva vo výmene pôvodnej ľudskej šošovky za umelú multifokálnu vnútroočnú  šošovku, ktorá je natrvalo implantovaná  do oka. Pri zákroku PRELEX je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií a zbaviť sa tak závislosti na okuliaroch.

 Maroš Kramár po operácii PRELEX

Prečítajte si príbeh obľúbeného herca Maroša Kramára, ktorý operáciou PRELEX prekonal svoj strach z lekárov. Vízia ostrého zraku bola silnejšia. 

Priebeh zákroku PRELEX

Zákrok PRELEX sa vykonáva ambulantne a trvá približne 15 minút. Je úplne bezbolestný a nie je potrebná žiadna anestéza. Oko je pri zákroku znecitlivené kvapkami a na druhý deň po operácii pacient na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva zvyčajne po 7 dňoch.

V čom spočíva ďalšia výhoda operácie PRELEX?

PRELEX je zároveň preventívnym liečebným zákrokom. Pacientom po PRELEX už nehrozí vznik sivého zákalu a znižuje sa riziko vzniku zeleného zákalu. PRELEX je vynikajúcou voľbou pre pacientov, u ktorých sa kombinuje veľký počet dioptrií s rodinnou záťažou sivým a zeleným zákalom.

Na očnej klinike NeoVízia používame len kvalitné vnútroočné šošovky, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu Tento materiál je schopný dlhodobo zaistiť priezračnosť a tiež stabilitu šošovky v oku. To vám zaručí jasný a hlavné ostrý pohľad na svet.

Pri zákroku PRELEX najčastejšie implantujeme multifokálne vnútroočné šošovky Acrysoft IQ ReSTOR, alebo trifokálne vnútroočné šošovky PanOptix (obe vyrábané americkou spoločnosťou Alcon), ktoré sú schválené Európskou úniou aj kontrolným úradom pre potraviny a lieky spojených štátov (FDA). 

Cena zákroku 

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku. 

Zvažujete operáciu očí? Objednajte sa na vyhovujúci termín precízneho vstupného vyšetrenia.