Chcem sa objednať

Liečba presbyopie - operácia PRELEX

Máte viac ako 40 rokov a videnie na čítanie, na diaľku a dokonca i na počítač sa stáva čoraz viac problematickým? Ľudia v tomto veku siahajú častejšie aj po viacerých okuliaroch naraz. Následné striedanie okuliarov je nepraktické, preto mnohí tento stav riešia multifokálnymi okuliarmi. No zvyknúť si na ne nedokáže každý...

V NeoVízii máme pre vás riešenie. Rozlúčiť sa s multifokálnymi okuliarmi je možné, a to vďaka bezbolestnej metóde PRELEX.

„Počas nej očný chirurg implantuje multifokálne vnútroočné šošovky. Pomocou nich je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií do blízka aj do diaľky. Trendom sú tiež trifokálne šošovky. Tie poskytujú špeciálne pohodlie pacientom, ktorí pracujú dlhé hodiny na počítači a potrebujú perfektné videnie nielen na čítanie a do diaľky, ale aj na strednú vzdialenosť,“ opisuje metódu primár očnej kliniky NeoVízia Bratislava, MUDr. Radovan Piovarči. 

Maroš Kramár po operácii PRELEX

Priebeh zákroku PRELEX

Zákrok PRELEX sa vykonáva ambulantne a trvá približne 15 minút. Je úplne bezbolestný a nie je potrebná žiadna anestéza. Oko je pri zákroku znecitlivené kvapkami a na druhý deň po operácii pacient na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva zvyčajne po 7 dňoch.

V čom spočíva ďalšia výhoda operácie PRELEX?

PRELEX je zároveň preventívnym liečebným zákrokom. Pacientom po PRELEX už nehrozí vznik sivého zákalu a znižuje sa riziko vzniku zeleného zákalu. PRELEX je vynikajúcou voľbou pre pacientov, u ktorých sa kombinuje veľký počet dioptrií s rodinnou záťažou sivým a zeleným zákalom.

Na očnej klinike NeoVízia používame len kvalitné vnútroočné šošovky, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu Tento materiál je schopný dlhodobo zaistiť priezračnosť a tiež stabilitu šošovky v oku. To vám zaručí jasný a hlavné ostrý pohľad na svet.

operácia Prelex Očná klinika NeoVízia

Lokalita 

Operáciu PRELEX vykonávame na pobočkách v Bratislave a v Poprade

Cena zákroku 

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku. Presné informácie vám budú poskytnuté priamo na vyšetrení. 

Financovanie operácie PRELEX je možné aj cez náš jedinečný splátkový program - Operácie na splátky

Zvažujete operáciu očí? Objednajte sa na vyhovujúci termín precízneho vstupného vyšetrenia.