Objednajte sa Opýtajte sa

7 dôvodov, prečo ísť na operáciu očí

Váhate s očnou operáciou? Tu je 7 dobrých dôvodov, prečo sa konečne rozhodnúť a objednať sa

1. Zvýšim kvalitu svojho života

Pacienti so sivým zákalom boli dokonca podrobení dlhodobému vedeckému skúmaniu. A zistilo sa, že prínos lepšieho zraku po operácii sivého zákalu je pre seniorov ohromujúci: lepšia telesná i duševná kondícia, s tým spojené väčšie možnosti pohybu, samostatnosť, lepší spánok návrat k spoločenskému životu, nižšie riziko úrazov, stareckej demencie, depresií i civilizačných ochorení. Mladší pacienti po refrakčných operáciách si zase pochvaľujú slobodu bez okuliarov, možnosť pracovať, športovať a cestovať bez obmedzení.

2. Budem lepšie vidieť

Áno, úplná samozrejmosť pre tých, ktorí nemajú s videním žiadne problémy. Ale vo chvíli, keď nevidíte ani na okuliare na nočnom stolíku, nespoznávate ľudí na druhej strane ulice, okuliare sa v zime stále zahmlievajú alebo vás bolí hlava pri čítaní, ostrý zrak znamená veľa. Prevažnú väčšinu informácií o okolitom svete získavame práve pomocou zraku, dobre vidieť je skutočne zásadné.

3. Ušetrím

Sú to jednoduché počty. Náklady na nosenie okuliarov a kontaktných šošoviek sa ročne pohybujú okolo 250 EUR, priemerné multifokálne okuliare stoja 800 EUR. Za 10 rokov nosenia šošoviek teda miniete 2 500 EUR. Cena laserovej operácie očí u nás začína na 550 EUR. Čo sa však nijako spočítať nedá, pretože by vyšla nepredstaviteľná čiastka, je sloboda a pohodlie života bez okuliarov.

4. Strach je zbytočný

Obavy zo zákroku má veľa pacientov. Starších aj mladších, žien aj mužov. Boja sa bolesti, toho, že pohnú okom, výsledku operácie a mnohých ďalších vecí. Strach pokojne zahoďte, kľúčový pre úspešný priebeh operácie aj skvelý výsledok je pozitívny prístup pacienta. Znie to síce mierne duchovne, ale viera uzdravuje aj v prípade operácií očí.

5. Splním si svoje sny

Potápanie? S okuliarmi nemožno. Lyžovanie? Jedine s kontaktnými šošovkami. Čítanie vnúčatám alebo prechádzka v lese? Nepohodlné a stresujúce. Ráno sa prebudiť a vidieť? Nedosiahnuteľné. Tisíce veľkých i malých snov a prianí si po operácii môžete preradiť do zložky "samozrejmosť". A pochopiteľne si môžete naplánovať aj ďalšie. Nemusí to byť rovno cesta na Mars alebo výhra v obrovskom slalome, ale pokojne treba kúpanie v rybníku bez rizika obsadenia cudzej deky.

6. Recenzie na internete už mám prečítané, teraz dám na odborníkov

Dobre informovaný pacient je poklad. Ale ak už máte za sebou hodiny surfovania, čítania odporúčaní, recenzií, zážitkov i popisov, je najvyšší čas vyraziť za odborníkom a zaujímať sa predovšetkým o seba, svoje oči, svoje požiadavky. Každé oko je totiž iné, pacient je pre nás konkrétna osoba s konkrétnym problémom a nie vždy sa naňho hodí to, čo si prečítal. Naši lekári vždy odporúčajú zákroky až na základe dôkladného vyšetrenia a rozhovoru s pacientom. Môže sa stať, že prídete s predstavou laserovej operácie, ale pre vaše oči bude vhodnejší iný zákrok.

7. Vyberiem si iba kvalitnú očnú kliniku

U nás v NeoVízii je všetko podriadené spokojnosti pacienta: s prostredím, prístupom zdravotníkov, s výsledkom operácie. Používame iba najkvalitnejšie materiály, sledujeme najnovšie trenady v oftalmológii, naše sestry aj lekári sú vzdelaní a profesionálni, stále sa učíme a snažíme sa vychádzať pacientom v ústrety a zlepšovať systém starostlivosti o každého jednotlivo. Vysoký štandard držíme už viac ako 12 rokov, v mnohých oblastiach sme sa stali priekopníkmi trendov a liečebných metód.


Diskusia k článku

Ak máte k článku nejaký dotaz alebo komentár, podeľte sa s nami. Budeme radi za všetky vaše podnety. Príspevok vytvoríte stlačením tlačidla "Vložiť príspevok".

Vložit příspěvek

Tu vložte príspevok

Prezývka bude zobrazená u príspevku.
E-mail zadajte v prípade, keď vyžadujete odpoveď.Buďte prvý, kto komentuje tento článok.