Objednajte sa Opýtajte sa

Liečba škúlenia u detí i dospelých

Trápi vás alebo vaše dieťa škúlenie? Obťažuje vás a negatívne ovplyvňuje váš osobný aj pracovný život? Potom na nič nečakajte – účinným riešením je operácia.

Strabizmus (škúlenie) je očná vada, ktorá je na prvý pohľad viditeľná vďaka nerovnobežnému postaveniu očí. Príčinou vznik môže byť stav spôsobený poruchou okohybných svalov, no vzniká tiež po infekcii. Samostatná kapitola sú predčasne narodené deti, ale tiež systémové ochorenia napr. endokrinologické, neurologické, cievne. Ďalšou možnou príčinou sú úrazy

Strabizmus nie je len kozmetický problém, ktorý je príčinou osobných, spoločenských aj psychických problémov. Škúlenie spôsobuje dvojité videnie, čo človeka obťažuje pri každodenných činnostiach a obmedzuje pri športových aktivitách, šoférovaní a ďalších aktivitách.

Strabizmus (škúlenie) - liečba

Môžeme použiť konzervatívnu liečbu, čiže nastavíme správne dioptrie. U detí často riešime popri škúlení aj tupozrakosť, takže použijeme okluzor, prípadne doplníme pleoptické, či ortoptické cvičenia. Pokiaľ vyčerpáme možnosti konzervatívnej liečby nastupuje chirurgická. Úspešnosť u dospelých pacientov je popisovaná až v 80%. Závisí to od viacerých faktorov, ktoré zistíme na precíznom vstupnom vyšetrení. Stačí sa objednať.   

Čo vám prinesie operácia škúlenia?

  • zbaví vás nepríjemných pocitov pri očnom kontakte,vráti vám sebavedomie a zlepší komunikáciu s ľuďmi,
  • odstráni vaše zrakové problémy a zlepší kvalitu zraku pri čítaní, šoférovaní či sledovaní televízie.

Pozrite si ďalšie informácie o škúlení a možnostiach jeho odstránenia

 

Máte otázky? Zavolajte nám alebo nám napíšte.  

 
konzultace