Objednajte sa Opýtajte sa

Fakická šošovka ICL EVO Viva

Lepší zrak krátkozrakým s presbyopiou vďaka unikátnej fakickej šošovke ICL EVO Viva*

Schopnosť oka zaostrovať začína po 40. až 45. roku slabnúť, čo sa prejavuje neostrým videním na blízko. Ľudia, ktorí navyše celoživotne trpia krátkozrakosťou, sú potom odkázaní na nutnosť striedať okuliare na čítanie a do diaľky, alebo riešiť problémy multifokálnymi okuliarmi či šošovkami. Závislosti na často nepohodlnom používaní korekčných pomôcok sa však môžu títo pacienti zbaviť vďaka fakickým šošovkám, ktoré sa pridávajú do oka k šošovke vlastnej. Novinkou v tejto kategórii šošoviek je ICL EVO Viva od renomovanej švajčiarskej spoločnosti STAAR Surgical.

"Nový typ fakickej šošovky ICL EVO Viva umožňuje lámať svetlo tak, že človek vidí dobre do diaľky aj do blízka. Pracuje na tzv. EDOF báze (predlžuje hĺbku zrakovej ostrosti). Jej jedinečnosť spočíva i v tom, že je implantovaná do oka pacienta pred jeho vlastnú šošovku. V prípade potreby ju bude možné v budúcnosti z oka opäť vybrať. Napríklad pri operácii sivého zákalu," vysvetľuje princíp novinky MUDr. Radovan Piovarči, primár a očný chirurg Očnej kliniky NeoVízia Bratislava. Šošovka EVO Viva je dostupná na pobočkách siete kliník NeoVízia Bratislava a Poprad a v rámci Českej republiky v Prahe a Brne.

Ambulatný zákrok je rýchly a bezbolestný

Na operačnej sále strávia pacienti približne 20–30 minút. Zákrok je bezbolestný a vykonáva sa ambulantne, iba v lokálnej anestézii. Už druhý deň sa pacienti vracajú do bežného života. Operácia na druhom oku sa vykonáva obvykle v odstupe 1 až 7 dní.

Oproti iným fakickým šošovkám sa u ICL EVO Viva líši adaptácia pacienta na šošovku. "Keďže je tu odlišná optická časť, pacient sa učí s touto šošovkou pracovať, aby dobre videl na diaľku aj do blízka. Adaptácia je individuálna a trvá od 3 do 6 mesiacov," dodáva MUDr. Piovarči.

Na Očnej klinike NeoVízia vám naši skúsení lekári odporučia vnútroočnú šošovku s takou dioptrickou silou, ktorá bude najlepšie korigovať vašu očnú chybu a tým najlepšie splní vaše požiadavky na videnie.

 

*Jedná sa o zdravotnícku pomôcku. Pre úplné informácie ohľadom indikácií, kontraindikácií a varovaní si prečítajte návod na použitie a ďalšie dôležité informácie uvedené na stránke edfu.staar.com.

konzultace