Objednajte sa Opýtajte sa

Vnútroočné šošovky (refrakčná výmena šošovky CLE, RLE)

Ak je vaša dioptrická chyba mimo rozsah laserových zákrokov a máte viac ako 40 rokov, práve táto metóda - refrakčná výmena šošovky CLE, RLE, môže byť pre vás tou pravou. Na Očnej klinike NeoVízia s ňou máme bohaté skúsenosti a je častokrát riešením vysokých dioptrických chýb.  

"Metódou refrakčnej výmeny šošovky možno odstrániť akýkoľvek počet dioptrií a tiež astigmatizmus. Nelaserový zákrok spočíva vo výmene pôvodnej ľudskej šošovky za umelú šošovku, ktorá chirurg natrvalo naimplantuje do oka. Umelá vnútrooočná šošovka musí byť vyrobená z vysoko kvalitného materiálu, ktorý je schopný dlhodobo zaistiť čírosť a stabilitu  šošovky v oku," opisuje zákrok primár MUDr. Radovan Piovarči.

Refrakčná výmena šošovky sa vykonáva na operačnej sále, ambulantne a trvá približne 10 minút. Zákrok je úplne bezbolestný. Oko je pri zákroku znecitlivené kvapkami a druhý deň pacient už na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva obvykle v odstupe 1 týždňa.    

MUDr. Radovan Piovači pri operácii RLE


Ako aj ostatným zákrokom, aj tu operácii predchádza veľmi precízne vstupné vyšetrenie, na základe ktorého lekár určí presnú diagnózu a vhodnosť zákroku presne na mieru a potreby pacienta. 

konzultace