Objednajte sa Opýtajte sa

Plastické operácie viečok

Blepharoplastika dokáže očiam prinavrátiť prirodzený svieži vzhľad. Estetické operácie viečok (mihalníc) sú vhodné pre ženy aj pre mužov. Odstránia nadbytočné previsy kože (ak je to nutné, aj tukové tkanivo), rozšíria zorné pole a zlepšia videnie. 

"Spadnuté viečka môžu mať rôzne príčiny. Nie vždy ide len o ochabnutú kožu viečka. Príčinou môže byť aj porucha samotného svalu, porucha v nervovosvalovom prenose či prejav iného celkového ochorenia,“ vysvetľuje MUDr. Michal Drmota. 

Na vzniku ovisnutých viečok sa podieľa viacero vonkajších a vnútorných faktorov – dedičná predispozícia, hormonálne poruchy, nesprávna životospráva, prudké a časté zmeny telesnej hmotnosti.

Ak je viečko veľmi poklesnuté, zužuje zorné pole. V týchto prípadoch, po schválení revíznym lekárom príslušnej zdravotnej poisťovne, vykonávame zákrok zo zdravotného dôvodu. Odstránenie ovisov dokáže pacientovi rozšíriť zorné pole a tým pádom zlepšiť videnie. Kľúčové je detailné vyšetrenie lekárom. V prípade genetickej predispozície nemusí byť zoperovaný vzhľad ideálny", upresňuje MUDr. Michal Drmota, ktorý operácie viečok vykonáva v bratislavskej NeoVízii.

Kedy operovať?

Horné viečka korigujeme obyčajne vtedy, keď sa okraj kožného záhybu dotýka alebo presahuje horné riasy. Počas zákroku odstraňujeme prebytočnú kožu, niekedy sa kombinuje operácia so zákrokom na svale. Volíme odstránenie primeraného, nikdy nie nadmerného množstva kože a tuku, aby sme zachovali prirodzený výsledný vzhľad.

Operácia očných viečok sa vykonáva v lokálnej anestézii na odporúčanie lekára.

Výsledkom zákroku je odstránenie nadmerného tukového tkaniva a prirodzený svieži vzhľad.

Pred operáciou 

Operácia viečok 

Poklesnutie horného viečka s riasou prebytočnej kože a "vačky" pod očami dávajú tvári unavený a o 10 rokov starší vzhľad. Ovisnuté viečka môžu brániť videniu.

Incízie sú vedené v prirodzených riasach kože očných viečok. Prebytočný tuk, rovnako ako nadbytok kožného tkaniva, je odstránený. Rana je uzavretá atraumatickým spôsobom.

Stav zhoršuje tukové tkanivo prolabujícim ochabnutým tkanivom do podkožia.

Tvár vyzerá po zákroku o 5 až 15 rokov mladšia.

Lokalita

Operáciu mihalníc (viečok) vykonávame na pobočke v Bratislave.

Cena zákroku

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku - Bratislava. Presné informácie vám budú poskytnuté priamo na vyšetrení.