Objednajte sa Opýtajte sa

Liečba zeleného zákalu

Zelený zákal (glaukóm) je tichý zabijak zraku.

Neliečený zelený zákal môže viesť až k úplnej slepote. V prípade včasnej diagnostiky a správnej liečby je možné glaukóm zastaviť. Bohužiaľ, mnohí pacienti podstupujú nedostatočnú liečbu. Na druhej strane, mnohí sú na glaukóm liečení zbytočne.

Na správne stanovenie liečebného postupu je nevyhnutné vyšetrenie pomocou OCT - očného koherentného tomografu, ktorý pomocou laserového lúču vyšetrí vašu sietnicu a zrakový nerv. Očná klinika NeoVízia disponuje vynikajúcim a prevereným prístrojom Carl Zeiss cirrus HD OCT. Vyšetrenie OCT dokáže lekárom pomôcť urobiť správne rozhodnutie a nájsť to najlepšie pre vaše oči.

Pri zložitých prípadoch glaukómu vykonávajú špecialisti očnej kliniky NeoVízia chirurgickú a laserovú liečbu zeleného zákalu.

 

Čo je glaukóm? 

Zelený zákal (glaukóm) je skupina chronických chorobných stavov oka, pri ktorých nastáva poškodzovanie zrakového nervu. V odbornej literatúre definovaný ako „chronické, progresívne ochorenie so zmenami terča zrakového nervu, vrstvy nervových vlákien sietnice a zorného poľa“. Pri neskorej diagnóze a pri nedostatočnej liečbe nastáva nezvratné  poškodenie zraku. V najťažších prípadoch vedie ochorenie k slepote. Pri glaukóme sú trvalo poškodzované bunky zrakového nervu. To sa prejavuje typickými výpadmi v zornom poli. Postupne sa zhoršuje  zraková ostrosť, farebné videnie, kontrastné a periférne videnie až dochádza k úplnej slepote. 

Chcete vedieť všetko o zelenom zákale? Prečítajte si Najčastejšie otázky o zelenom zákale.  

Máte otázky? Zavolajte nám alebo nám napíšte. Naše odborne vyškolené recepčné vám radi na vaše otázky odpovedia.

Zoznámte sa taktiež so skúsenosťami našich pacientov, ktorí už liečbu ochorenia zeleného zákalu u nás podstúpili. 

konzultace