SME BEZPEČNÉ PRACOVISKO. Operujeme, vyšetrujeme. Sme tu pre vás

Chcem sa objednať

Excimerový laser

Excimerový laser sa používa pri refrakčných laserových operáciách. Jeho úlohou je upraviť rohovku presným laserovým lúčom tak, aby vaš videnie bolo ostré a jasné. Očná klinika NeoVízia disponuje excimerovým laserom MEL 80.  MEL 80 je špičkový excimerový laser overený praxou. 

 

 

Výhody excimerového laseru MEL 80

  • Aktívny "eyetracker" je spolu s infračervenou sledovacou kamerou extrémne rýchly pri sledovaní pohybov oka v priebehu zákroku.
  • Automatické zachytenie zrenice a okraje dúhovky znamená absolútne presné umiestnenie laserových bodov na vopred určené miesto
  • Možnosť zachytenia oka podľa duhovkovej mapy (IRIS registrácia - tzv priestorová registrácia oka) umožňuje korigovať aj rotačné pohyby oka dôležité pri laserovej korekcii astigmatizmu a pri takzvanej ablácii na mieru (custom ablation)

 

Laserové operácie očí excimerovým laserom metódou LASIK - očná klinika Neovízia Bratislava

 

 

Laser MEL 80 je najvšestrannejšie laser súčasnosti - umožňuje nielen bežnú konvenčnú liečbu (tzv. tissue saving), ale je schopný vykonávať aj wavefront optimalizovanú liečbu. Súčasne vie vykonávať individualizovanú liečbu na mieru tzv. custom treatment podľa aberometrie oka, ktorá je dnes považovaná za to najlepšie pre laserovú korekciu refrakčných chýb.

Pre obzvlášť nepravidelných chybách niektorých pacientov či už prirodzených, poúrazových alebo po chirurgických zákrokoch má laser MEL 80 možnosť úplne špeciálnej liečby tzv. topograhy guided treatment. Znamená to prepojenie lasera s rohovkovým topografom, podľa ktorého je liečba automaticky vykonaná. Výsledkom je odstránenie nepravidelnosti rohovky a tým výrazné zlepšenie ostrosti videnia, ktorého nebolo možné dosiahnuť žiadnou okuliarovou korekciou alebo konvenčnou laserovou metódou.

  

Očná klinika NeoVízia - laserové operácie očí excimerovým laserom Zeiss MEL 80

 

MEL 80 je excimerový laser so širokým záberom využitia

konzultace