Objednajte sa Opýtajte sa

Najrýchlejší femtosekundový laser VISUMAX 800

NeoVízia je prvá očná klinika v Česko-Slovensku a zároveň v celej východnej Európe, ktorá sprevádzkovala VISUMAX 800, superrýchly laser najnovšej generácie od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss.

femtosekundový laser VISUMAX 800

Najnovší model VISUMAX 800 prináša úplne nové možnosti nielen pre pacienta, ale aj samotného operujúceho lekára. Laser je kompaktnejší, rýchlejší a pohodlnejší. Nový femtosekundový laser VISUMAX 800 skracuje čistý čas lasera na neuveriteľných 10 sekúnd. Pacient nemá čas sa vôbec hýbať, alebo sa obávať, či udrží pohľad na jedno miesto. Kým chirurg stihne povedať čo prebieha, už je koniec!

Vďaka VISUMAX 800 sa zlepšuje dostupnosť laserových operácií aj pri tých refrakčných chybách, pri ktorých to doposiaľ nebolo na základe výsledkov vstupných vyšetrení odporúčané. Bol to dôsledok technologických limitov, nie medicínskych. S týmto špičkovým modelom sa však situácia úplne mení.

Práve vďaka femtosekundovému laseru je očná medicína k rohovke šetrnejšia, a preto sú zákroky ním realizované rýchlejšie, bezpečnejšie a bezbolestne. S oveľa kratšou dobou rekonvalescencie.

VISUMAX 800 je 3x rýchlejší ako predchádzajúci model a je to zároveň prvý robotický laser na trhu.

Roboticky asistovaný systém zaisťuje pohodlnejšiu a predovšetkým bezpečnejšiu manipuláciu z hľadiska decentrovania a otáčania pri dokovaní s okom. V dôsledku toho sa komplikácie, ktoré už boli extrémne zriedkavé, vyskytujú ešte menej často.

 

Pri verzii VISUMAX 800 sa vďaka inováciám sledovanie pohybov oka ešte viac zdokonalilo. Proces vykonáva prístroj úplne sám. Pacienti si môžu vyžiadať aj tón a farbu svojho obľúbeného svetla, ktoré im pomôže prípadný stres odbúrať. Súčasťou lasera je totiž LED technológia so zabudovaným ambientným svetlom.

Laser má obe ramená robotické, takže pacient nepociťuje žiadny pocit uzavretosti. Je to veľmi pohodlné. Pacient si len ľahne na lôžko a vďaka ramenu sa na neho laser následne priklopí, tj. nehýbe sa s pacientom ale s laserom. Tým sa zabezpečí ešte väčší komfort a bezpečnosť pre pacienta.

VISUMAX 800 má tiež 3 kamery (pohľad zhora, pohľad z boku a pohľad na ošetrenie), vďaka čomu má chirurg lepší prehľad.

Takmer celý zákrok vykonáva femtosekundový laser sám. Odstráni dioptrie priamo v rohovke, pričom sa na nej vykoná rez o veľkosti iba dvoch až troch milimetrov. Lekár následne len veľmi šetrným spôsobom vyberie časť rohovky v tvare malého disku. Ide o časť s dioptriami či astigmatizmom, ktorú bolo potrebné odstrániť. Rohovka tak ostáva pevná a celistvá. Večer v deň zákroku môže pacient normálne fungovať, o sedem dní po operácii opäť športovať. Tiež pomocou neho operujeme Keratokonus.

Laser bol vyvinutý pomocou najmodernejších technológií s ohľadom na čo najpohodlnejšiu prácu chirurga a vychádzal zo skúseností s predchádzajúcim modelom. Najväčšou výhodou nového lasera je dychberúca rýchlosť. Frekvencia laserových pulzov 2Mhz umožnila skrátiť samotný laserový zákrok na menej než polovicu. Rohovkový flap vytvorí za menej ako 5 sekúnd a zákrok metódou SMILE trvá menej ako 10 sekúnd. Čas laserového zákroku sa tak skráti o 60% čo je obrovský rozdiel v porovnaní s predchádzajúcim laserom. 

Neo-tím s femtosekundovým laserom VISUMAX 800

zdroj fotografií a videí: ZEISS Meditec AG a NeoVízia 

konzultace