Objednajte sa Opýtajte sa

Cenník operácií sivého zákalu

OPERÁCIA ÚPLNE BEZ DOPLATKU 

Operácia sivého zákalu s monofokálnou vnútroočnou šošovkou AcrySof Natural** s filtrom chrániacim sietnicu. Odstráni sivý zákal a jeden typ dioptrií. Pacientovi zostanú okuliare na čítanie. 

SK Poistenci: 0€ (v rámci zdravotného poistenia)

Očná klinika NeoVízia Bratislava dáva svojim pacientom vybrať si pre svoje oči to najlepšie. Operáciu sivého zákalu asistovanú femtosekundovým laserom LenSx, ktorá je ešte šetrnejšia ako manuálne postupy. 

OPERÁCIA SIVÉHO ZÁKALU S POUŽITÍM PRÉMIOVÝCH ŠOŠOVIEK A NAVIGAČNÉHO SYSTÉMU

Videnie po operácii sivého zákalu so znížením závoslosti na okuliaroch - na blízko, stred i diaľku - korekcia zraku multifokálnou vnútročnou šošovkou. Úplná alebo takmer úplná nezávislosť na okuliaroch. Táto služba v sebe zahŕňa nadštandardnú staroslivosť.*

Zákrok s monofokálnou asférickou vnútroočnou šošovkou so žltým filtrom chrániacim sietnicu - AcrySof IQ** alebo Clareon AutonoMe** SK Poistenci: 80
Samoplatca: 800€
Zákrok s monofokálnou asférickou torickou vnútroočnou šošovkou so žltým filtrom chrániacim sietnicu - AcrySof IQ Toric** alebo Clareon Toric* SK Poistenci: 180
Samoplatca: 1000€
Zákrok s monofokálnou torickou asferickou vnútroočnou šošovkou AT TORBI***

SK Poistenci: od 260€

Samoplatca:1190€

Zákrok s trifokálnou vnútroočnou šošovkou pre odstránenie sivého zákalu poskytujúca kvalitné ostré videnie na blízko, do diaľky aj na strednú vzdialenosť bez okuliarov. Šošovka PanOptix** (so žltým filtrom pre ochranu sietnice) alebo Zeiss AT Lisa Tri***.

SK Poistenci: od 800€ 

Samoplatca: od 1350€

Zákrok s torickou trifokálnou vnútroočnou šošovkou pre odstránenie sivého zákalu poskytujúca kvalitné ostré videnie na blízko, do diaľky aj na strednú vzdialenosť bez okuliarov. Zároveň odstraňuje astigmatizmus (tzv. cylindre). Šošovka PanOptix** (so žltým filtrom pre ochranu sietnice) alebo Zeiss AT Lisa Tri***.

SK Poistenci: od 1020€  

Samoplatca: od 1460€

Zákrok s asférickou vnútroočnou šošovkou Vivity (EDoF)** - na videnie do diaľky, na stred, čiastočne aj do blízka. Vybavený UV filtrom a žltým filtrom na ochranu sietnice.

SK Poistenci: 800€  

Samoplatca: 1350€  

Zákrok s torickou asferickou vnútroočnou šošovkou Vivity (EDoF)**na videnie do diaľky, na stred čiastočne aj do blízka s korekciou astigmatizmu. Vybavený UV filtrom a žltým filtrom na ochranu sietnice.

SK Poistenci: 1020

Samoplatca:  1460€

Očná klinika NeoVízia prináša úplne nový štandard v operáciách sivého zákalu a PRELEX, pri ktorom femtosekundový laser LenSx nahrádza skalpel aj všetky ostré nástroje. Bezpečnosť a šetrnosť operácie tak dosiahla úplne novú úroveň.

Zákrok s použitím femtosekundového laseru LenSx 

SK Poistenci: 550€

Samoplatca: 650€

MONOFOKÁLNE TORICKÉ A ASFÉRICKÉ ŠOŠOVKY PRI OPERÁCII SIVÉHO ZÁKALU S POUŽITÍM NAVIGAČNÉHO SYSTÉMU

Videnie s okuliarmi na čítanie 

Korekcia zraku do jednej vzdialenosti. Čiastočná nezávislosť na okuliaroch a korekcia astigmatizmu. Táto služba v sebe zahŕňa nadštandardnú staroslivosť.*

Zákrok s asférickou vnútroočnou šošovkou Clareon** s aplikátorom AutonoMe je najmodernejšia prémiová šošovka pre odstránenie sivého zákalu so špeciálnou asférickou optikou, ktorá umožňuje lepšie videnie do diaľky, na TV a za zhoršených svetelných podmienok. Šošovka je vyrobená z úplne nového materiálu, vybavená UV a žltým filtrom pre ochranu sietnice. Implantuje sa pomocou unikátneho jednorazového pneumatického zavádzača, v ktorom je uložená. To zabezpečuje bezpečnú bezdotykovú implantáciu.* 

SK Poistenci: 80€

Samoplatca:880€

Zákrok s torickou monofokálnou asférickou vnútroočnou šošovkou Clareon Toric T2 - T3*je vnútroočná šošovka pre odstránenie sivého zákalu poskytujúca kvalitné ostré videnie do diaľky. Zároveň odstraňuje astigmatizmus (tzv. cylindre). Zároveň má asferickú optiku a je vybavená UV a žltým filtrom pre ochranu sietnice. Bez okuliarov na dialku.*

SK Poistenci: 180€

Samoplatca: 980€

Zákorok s torickou monofokálnou asférickou vnútroočnou šošovou Clareon Toric T4 - T9** je vnútroočná šošovka pre odstránenie sivého zákalu poskytujúca kvalitné ostré videnie do diaľky. Zároveň odstraňuje astigmatizmus (tzv. cylindre). Zároveň má asferickú optiku a je vybavená UV a žltým filtrom pre ochranu sietnice.*

SK Poistenci: 180€

Samoplatca: 980€

Zákrok s torickou monofokálnou šošovkou Zeiss AT Torbi*** pre riešenie astigmatismu >6cyl.*

SK Poistenci: 260€

Samoplatca:1190€

  

*Cena zákroku zahŕňa štandardnú a nadštandardnú starostlivosť:

  • individuálna konzultácia pre prémiové riešenie sivého zákalu
  • vykonanie zákroku vysoko kvalifikovaným chirurgom
  • lieky potrebné pred a počas zákroku
  • pooperačnú starostlivosť
  • operácia bude vykonaná mikrorezom 2,2mm, ktorý zaistí rýchle hojenie
  • po celú dobu operácie budú krehké štruktúry oka chránené kvalitným operačnym gélom
  • individuálna kalkulácia a indikácia torickej šošovky vrátane výberu kalkulátora
  • individuálny výber prémiovej šošovky na mieru pacientovi vrátane poučenia a zhodnotenia vhodnosti
  • využite digitálného navigačného systému Verion počas operácie pre precíznu operáciu

 

Storno poplatok

V prípade nedostavenia sa na dohodnuté vyšetrenie bez predchádzajúceho ospravedlnenia Vám bude účtovaný poplatok vo výške 20€ pri ďalšej návšteve kliniky a 200€ pri operáciiOspravedlnenie musí byť realizované minimálne 24 hodín pred vyšetrením/operáciou, iba v pracovné dni. T.j. pokiaľ je vyšetrenie naplánované v pondelok o 9.00 hodine, najneskorším možným termínom ospravedlnenia je piatok o 9.00 hodine. Upozorňujeme tiež, že od pacientov, ktorí sa viac ako raz nedostavili bez ospravedlnenia na plánované vyšetrenie, účtujeme cenu za vyšetrenie dopredu.

Ak pacient zruší termín operácie menej ako 24 hodín vopred, účtujeme storno poplatok 100€.

Storno poplatok účtujeme s ohľadom na obmedzenú kapacitu vyšetrenia a zvyšujúci sa počet pacientov, ktorí sa nedostavia bez predchádzajúceho ospravedlnenia.

 

Cenník platný od 1.5.2024 len pre pacientov poistených v slovenských zdravotných poisťovniach. Ceny sú uvádzané vždy za 1 oko.

(1) Príplatok sa vyšetrenie v cudzom jazyku od 100 EUR (angličtina, nemčina, ruština dostupné na klinike, ostatné budú zabezpečené externe). Požiadavku prosíme nahlásiť pri objednaní. 

* Nadštandardná starostlivosť - zahŕňa doplatky podľa zákona / výkony nehradené z verejného zdravotného poistenia / použitie navigačného systému VERION (bežná cena vyšetrenia s použitím navigačného systému je 60 EUR.) 

**Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke ifu.alcon.com.

***Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke zeiss.com.

****Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránkclarionmedical.com