Objednajte sa Opýtajte sa

Sivý zákal laserom LenSx

LenSx je najdokonalejším a najoverenejším prístrojom na tzv. laserom asistovanú operáciu sivého zákalu.

Očná klinika NeoVízia prináša úplne nový štandard v operáciách sivého zákalu. Femtosekundový laser LenSx. Ide o kombinovaný zákrok za pomoci špičkového robota s laserovým lúčom riadeným počítačom. Bezpečnosť a šetrnosť operácie tak dosiahla úplne novú úroveň.

V apríli 2012 zaviedla laserové operácie sivého zákalu do praxe ako prvá v ČR naša sesterská Očná klinika DuoVize Praha. Primár NeoVízie, MUDr. Radovan Piovarči sa stal 1. slovenským certifikovaným očným chirurgom na laserové operácie sivého zákalu pomocou celosvetovo najvyužívanejšieho prístroja femtosekundového lasera LenSx.

operácia sivého zákalu za asistencie femtosekundového lasera LenSx

 Priebeh operácie

Femtosekundový laser LenSx je prvým laserom určeným na kompletnú laserovú operáciu sivého zákalu s povolením FDA a CE. Operácia šedého zákalu laserom je metóda, ktorá sa v zahraničí nazýva femtokatarakta. V priebehu 7 sekúnd laser svojím lúčom rozdrví zakalenú vnútroočnú šošovku, vytvorí operačný otvor v puzdre šošovky, vytvorí rezy v rohovke a odstráni astigmatizmus pomocou nárezov na rohovke. Celá operácia s využitím femtosekundového laseru LenSx je riadená počítačom a úplne prispôsobená každému pacientovi na mieru.

Operáciu  plánuje chirurg pomocou integrovaného očného tomografu (OCT), ktorý presne zobrazuje vnútornú štruktúru oka. Femtosekundový laser je špeciálny pevnolátkový laser s ultrakrátkymi impulzmi v dĺžke jednej biliardiny sekundy. Matematicky sa dĺžka pulzu vyjadruje ako 10-15. Laser vytvára pomocou pulzov laserového lúča v tkanive malé bublinky, ktoré od seba oddeľuje tkanivo. Tak je možné vykonať jeden z najdôležitejších krokov operácie bez toho, aby boli použité skalpely a iné ostré nástroje.

Prednosti laseru 

  • bezpečnosť
  • presnosť
  • operácie sa vykonávajú na mieru každému oku
  • rýchlejší návrat videnia
  • bez skalpela
  • roboticky riadená operácia

S femtosekundovými lasermi máme v NeoVízii bohaté skúsenosti. Femtosekundový laser VisuMax už niekoľko rokov úspešne používame na operácie dioptrických chýb. Celosvetovo bolo ku koncu roka 2011 vykonaných femtosekundovým laserom už viac ako 3 milióny operácií rohovky. NeoVízia a jej oční chirurgovia (primár MUDr. Radovan Piovarči, lekárky MUDr. Adriana Smorádková, MUDr. Miriam Záhorcová) zaviedli ako prvá slovenská očná klinika operácie dioptrických chýb femtosekundovým laserom do bežnej praxe. NeoVízia tak patrí celosvetovo medzi viac ako 200 centier, ktoré používajú femtosekundový laser na operácie sivého zákalu.

operácia sivého zákalu za asistencie femtosekundového lasera LenSx

Operácia šedého zákalu laserom LenSx herca Ivana Letka 

Lokalita 

Operácie sivého zákalu za asistencie femtosekundového lasera LenSx vykonávame na pobočke v Bratislave.

Cena zákroku 

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku. Presné informácie vám budú poskytnuté priamo na vyšetrení. 

Financovanie laserovej operácie očí je možné aj cez náš jedinečný splátkový program - Operácie na splátky

Sprievodca laserovou operáciou očí na stiahnutie zdarma

Nechajte si ZDARMA na váš e-mail zaslať návodného sprievodcu laserovou operáciou očí od NeoVízie. Zadajte váš email nižšie alebo si ho stiahnite cez web www.sivyzakallaserom.sk.

konzultace