Chcem sa objednať

Sivý zákal laserom LenSx

LenSx je najdokonalejším a najoverenejším prístrojom na tzv. laserom asistovanú operáciu sivého zákalu.

Očná klinika NeoVízia prináša úplne nový štandard v operáciách sivého zákalu, pri ktorom femtosekundový laser LenSx nahrádza skalpel aj všetky ostré nástroje. Bezpečnosť a šetrnosť operácie tak dosiahla úplne novú úroveň.

V apríli 2012 zaviedla laserové operácie sivého zákalu do praxe ako prvá v ČR naša sesterská Očná klinika DuoVize Praha. Primár NeoVízie, MUDr. Radovan Piovarči sa stal 1. slovenským certifikovaným očným chirurgom na laserové operácie sivého zákalu pomocou celosvetovo najvyužívanejšieho prístroja femtosekundového lasera LenSx.

Operácie sivého zákalu femtosekundovým laserom LenSx. Bezpečná a šetrná metóda pre vaše oči.

 

Priebeh operácie

Femtosekundový laser LenSx je prvým laserom určeným na kompletnú laserovú operáciu sivého zákalu s povolením FDA a CE. Operácia šedého zákalu laserom je metóda, ktorá sa v zahraničí nazýva femtokatarakta. V priebehu 7 sekúnd laser svojím lúčom rozdrví zakalenú vnútroočnú šošovku, vytvorí operačný otvor v puzdre šošovky, vytvorí rezy v rohovke a odstráni astigmatizmus pomocou nárezov na rohovke. Celá operácia s využitím femtosekundového laseru LenSx je riadená počítačom a úplne prispôsobená každému pacientovi na mieru.

Operáciu  plánuje chirurg pomocou integrovaného očného tomografu (OCT), ktorý presne zobrazuje vnútornú štruktúru oka. Femtosekundový laser je špeciálny pevnolátkový laser s ultrakrátkymi impulzmi v dĺžke jednej biliardiny sekundy. Matematicky sa dĺžka pulzu vyjadruje ako 10-15. Laser vytvára pomocou pulzov laserového lúča v tkanive malé bublinky, ktoré od seba oddeľuje tkanivo. Tak je možné vykonať operáciu bez toho, aby boli použité skalpely a iné ostré nástroje.

Prednosti laseru 

  • bezpečnosť
  • presnosť
  • operácie sa vykonávajú na mieru každému oku
  • rýchlejší návrat videnia
  • bez skalpela
  • roboticky riadená operácia

 

S femtoskundovými lasermi máme v NeoVízii bohaté skúsenosti. Femtosekundový laser VisuMax už niekoľko rokov úspešne používame na operácie dioptrických chýb. Celosvetovo bolo ku koncu roka 2011 vykonaných femtosekundovým laserom už viac ako 3 milióny operácií rohovky. NeoVízia a jej oční chirurgovia (primár MUDr. Radovan Piovarči, lekárky MUDr. Adriana Smorádková, MUDr. Miriam Záhorcová) zaviedli ako prvá slovenská očná klinika operácie dioptrických chýb femtosekundovým laserom do bežnej praxe. NeoVízia tak patrí celosvetovo medzi viac ako 200 centier, ktoré používajú femtosekundový laser na operácie sivého zákalu.

 Cena

Cenu operácie laserom LenSx nájdete v cenníku. Laserová operácia sivého zákalu nie je hradená z verejného zdravotného poistenia. Zdravotné poisťovne uhrádzajú len odstránenie sivého zákalu metódou fakoemulzifikácie pomocou ultrazvuku. Laserovú operáciu si pacient hradí sám. 

 Zoznámte sa so skúsenosťami našich pacientov, ktorí už operáciu sivého zákalu na očnej klinike  NeoVízia podstúpili.

 Operácia šedého zákalu laserom LenSx herca Ivana Letka 

Povolenie na klinické použitie

Laser LenSx prešiel náročným schvaľovacím procesom amerického Úradu pre potraviny a lieky (FDA) a je schválený na bežné používanie pri operáciách.

a. FDA (Food and Drug Administration, USA) od roku 2009
i. Kapsulotómia (8/2009)
ii. Rohovkové incízie (12/2009)
iii. Laserová fragmentácia šošovky (4/2010)
iv. Vytvorenie zámkového flapu (10/2012)
b. Európsky certifikát CE (2/2011)

 

 Sprievodca operácií sivého zákalu

Chcete sa dozvedieť viac informácií o operácii šedého zákalu? Nechajte si ZADARMO na váš e-mail zaslať sprievodcu od NeoVízie. Zadajte e-mail alebo stiahnite na www.sivyzakallaserom.sk.

 

konzultace