Objednajte sa Opýtajte sa

Regine Drozdíkove

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Lekár nám tvrdil, že synove a moje dioptrie nám nikto nezoperuje."

Sympatická mama so synom podstúpili v NeoVízii operácie PRELEX a NeoLASIK HD. Regine Drozdíkovej  sme pomocou vnútroočných multifokálnych šošoviek odstránili vysoké plusové dioptrie s astigmatizmom, jej synovi Ľubošovi (23) vysoký zmiešaný astigmatizmus spojený s tupozrakosťou a miernym strabizmom. „Vďaka operácii v NeoVízii sa nám zmenil svet,“ hovoria.

Syn nosil sedmičky a už ako dieťa ho trápilo jemné škúlenie. Okuliarmi si však kaziť imidž odmietal. Bol zo svojho zlého zraku nešťastný. Najmä v dospelosti, keď začal šoférovať, mu už zhoršené videnie začalo prekážať stále viac. Začal hľadať najlepšiu kliniku a metódu, ktorá by ho problému zbavila, na internete. Našiel,“ začína rozprávanie Ľubošova mama, Regina Drozdíková, ktorej sme pomocou metódy PRELEX odstránili vysoké plusové dioptrie s astigmatizmom. Zbavili sme ju tak okuliarov na čítanie aj do diaľky.

Sympatického mladého muža trápil vyšší zmiešaný astigmatizmus. „Dioptrické okuliare mal poctivo nosiť od detstva, nikdy to však nerobil. Tým sa mu na ľavom oku vyvinula tupozrakosť a oko mu začalo ubiehať,“ dopĺňa ošetrujúca lekárka rodiny Drozdíkovcov, MUDr. Petra Schreinerová.

 

Okuliare odpočúvali v ´šuflíku ´

Priznávam, okuliare som si ´šetril´ odložené v šuflíku. Nasadil som si ich iba za volantom, pri pohľade do diaľky a na počítači. Najviac ma však trápil jemný strabizmus, oko mi utekalo a pre mladého človeka to nie je nič moc,“ spomína sympatický Ľuboš, ktorý po prvej laserovej operácii NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom pozerá na svet krásnymi hnedými očami.

Môj ambulantný očný lekár mi pritom celý čas tvrdil, že s mojim zmiešaným astigmatizmom, tupozrakosťou a strabizmom mi žiadna operácia nepomôže. Neveril som mu a začal hľadať chirurgické kliniky. Čítal som množstvo referencií, na NeoVíziu som našiel tie najlepšie. Mnohé kliniky sa pýšili reklamnými odkazmi o tom, že majú najlepšie vybavenie a vedia odstrániť každú dioptrickú chybu. Sklamania ich pacientov, ktorým však nepomohli, hovorili v ich neprospech. Pri NeoVízii som našiel súhru v tom, čo hovorí samotná klinika a skúsenosti pacientov. Čo je viac, pochvaly pacientov a to, ako im zákrok zmenil životy, boli oveľa pozitívnejšie, ako seba chvála kliniky. To rozhodlo. Dnes je moje videnie sto ku jednej. Keď som videl prístup a úžasné výsledky zákrokov, prehovoril som, aby sa okuliarov na čítanie a do diaľky zbavila aj mama,“ prezdrádza Ľuboš, ktorého nový zrak bol motiváciu aj pre jeho sympatickú energickú mamu Reginu.

Čítala som s lupou v posteli

„Zvažovala som odstránenie okuliarov na čítanie aj do diaľky. Odradilo ma však, že môj ambulantný očný lekár ma informoval nesprávne. Tvrdil mi, že dioptrie do blízka a do diaľky neodstráni žiaden zákrok. V NeoVízii pritom už niekoľko rokov úspešne vykonávajú svetovú metódu PRELEX, ktorá vracia zrak na obe vzdialenosti nám po štyridsaťpäťke. Keď som videla úžasnú profesionalitu, dokonalú diagnostiku a špičkové operačné metódy, rozhodla som sa pre vyšetrenie. Výsledok z úst pani doktorky Schreinerovej znel: ste ideálny kandidát na zákrok PRELEX. Som šťastná, že som podstúpila zákrok. Už večer v deň operácie som sa cítila ako znovuzrodená. Predtým som nedokázala v posteli čítať knihu ani časopis. Všetko sa mi rozmazávalo, dokonca som používala lupu po svokrovi. Zlé videnie na blízko aj do diaľky mi prekážalo aj v práci. V Zlatých Moravciach máme piváreň so stávkovou kanceláriou aj výhernými automatmi. Prekážali mi svetlá, mala som problém tipovať aj čítať čísla pri stávkach. Dnes po PRELEXe vidím všetko a kedykoľvek by som operáciu podstúpila aj ďalší krát. Samozrejme, mala som strach. Rozhodla som sa pre zákrok femtosekundovým laserom LenSx, lebo je to najšetrnejšia technológia, ktorá pri vnútroočných zákrokoch existuje. Som viac ako spokojná. Nový zrak mi úplne zmenil svet.

Mám sebavedomejšiu chôdzu aj krok

Nové oči jej veľmi pomáhajú najmä pri práci. „Keď otvorím počítač a čítam maily, cítim sa ako v rozprávke. Stále si hovorím: Bože, to je úžasná vec! Dovtedy som nedokázala prečítať ani príbalové letáky k liekom. Pri nákupoch do prevádzky mi musel cenovky s DPH čítať môj syn. Na nič som nedovidela, dnes prečítam aj tie najdrobnejšie blchy perfektne. Stále si vychutnávam nový ostrý pohľad na svet. Občas si pripadám, akoby to bol sen. Absolútne si vychutnávam zmeny, ktoré mi nové oči stále prinášajú. V práci konečne vidím na všetky potrebné úkony. Dokonca sa mi zmenilo držanie tela a istota pri chôdzi. Keď som ešte nosila okuliare, mávala som občas závraty. Točila sa mi hlava, krok som nemala taký istá ako dnes.Teraz cítim, že mám úplne iný pohľad na svet, oveľa istejšiu sebavedomejšiu chôdzu a vystretejšiu postavu. Cítim sa ako nová žena, jednoducho super! Bez okuliarov som úplne iný človek. Dva roky som ich poctivo nosila. Neprekážali mi tak ani na nose, trápilo ma však, že ani s nimi som poriadne nevidela. Žila som v nich v rozmazanom svete. Dnes vidím všetko navôkol krásne a čisto. Najúžasnejšie sú reakcie môjho okolia. Všetci si všimli, že nejako ináč vyzerám. Ja sama sa na ostatných inak pozerám. Zdajú sa mi krajší. Vidím ich oveľa jasnejšie, detailnejšie, jasnejšie. Dnes sa mi zdá, akoby som ich pred operáciou v okuliaroch prehliadala,“ prezrádza sympatická pani Regina, ktorá všetkých pacientov NeoVízie pozýva pri návšteve Zlatých Moraviec na najlepšie pivo do svojej prevádzky.

Podobné pocity prežíva po laserovej operácii NeoLASIK HD aj Ľuboš Drozdík. „Ani s okuliarmi som nikdy tak dobre nevidel ako dnes. Z noci do rána sa zo mňa stal nový človek.“

Ďakujeme za toľkú opateru, skvelý profesionálny a priateľský prístup pani doktorke Schreinerovej. Je nielen vynikajúca profesionálka, ale ku každému pacientovi má výnimočný, skvelý ľudský prístup. Je to úžasná zlatá žena, môj syn ju zbožňuje. Veľmi sa tešil, že bola našou diagnostikujúcou lekárkou. Vybral si zo všetkých lekárov práve ju a neustále mi opakuje, aká je úžasná. To musím potvrdiť. Celý tým bol však perfektný. Pani doktorka Smorádková, ktorá operovala Ľuboša, bola perfektná a primár Piovarči, ktorý operoval mňa, šíril okolo seba toľko profesionality a pokoja. Celý jeho tím a sestričky sú zlatí, ľudskí profíci. Cítili sme, že tu sme v najlepších rukách a navyše v atmosfére ako medzi ´svojimi,“ dodáva sympatická rodinka.