Objednajte sa Opýtajte sa

Operácia PRELEX laserom LenSx

Vyberte si pre svoje oči viac. Vyberte si operáciu PRELEX s asistenciou femtosekundového lasera LenSx. 

Očná klinika NeoVízia poskytuje svojim pacientom možnosť vybrať si zákrok, ktorý má pevne v rukách operujúci lekár, alebo pre kombinovaný laserový zákrok za pomoci špičkového robota s laserovým lúčom riadeným počítačom. Bezpečnosť a šetrnosť operácie tak dosiahla úplne novú úroveň.

Operácie s femtosekundovým laserom LenSx zaviedla ako prvá naša sesterská Očná klinika DuoVize Praha v roku 2012. Operáciu vykonal MUDr. Radovan Piovarči, ktorý sa stal 1. slovenským certifikovaným očným chirurgom na operácie pomocou celosvetovo najvyužívanejšieho prístroja, femtosekundového lasera LenSx. 

Priebeh operácie

Femtosekundový laser LenSx je prvým laserom určeným na kompletnú laserovú operáciu presbyopie s povolením FDA a CE. V priebehu 7 sekúnd femtosekundový laser svojím lúčom rozdrví vnútroočnú šošovku, vytvorí operačný otvor v puzdre šošovky, vytvorí rezy v rohovke a odstráni astigmatizmus pomocou nárezov na rohovke. Celá operácia s využitím femtosekundového laseru LenSx je riadená počítačom a úplne prispôsobená každému pacientovi na mieru.

Operáciu plánuje chirurg pomocou integrovaného očného tomografu (OCT), ktorý presne zobrazuje vnútornú štruktúru oka. Femtosekundový laser je špeciálny pevnolátkový laser s ultrakrátkymi impulzmi v dĺžke jednej biliardiny sekundy. Matematicky sa dĺžka pulzu vyjadruje ako 10-15. Laser vytvára pomocou pulzov laserového lúča v tkanive malé bublinky, ktoré od seba oddeľuje tkanivo. Tak je možné vykonať operáciu bez toho, aby boli v jednom z najdôležitejších krokov operácie použité skalpely a iné ostré nástroje.

Prednosti lasera 

  • bezpečnosť
  • presnosť
  • operácie sa vykonávajú na mieru každému oku
  • rýchlejší návrat videnia
  • bez skalpela
  • roboticky riadená operácia

S femtoskundovými lasermi máme v NeoVízii bohaté skúsenosti. Femtosekundový laser VisuMax už niekoľko rokov úspešne používame na operácie dioptrických chýb. Celosvetovo bolo ku koncu roka 2011 vykonaných femtosekundovým laserom už viac ako 3 milióny operácií rohovky.

operácia Prelex za asistencie femtosekundového lasera LenSx

Lokalita 

Operácie PRELEX za asistencie femtosekundového lasera LenSx vykonávame na pobočke v Bratislave.

Cena zákroku 

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku. Presné informácie vám budú poskytnuté priamo na vyšetrení. 

Financovanie laserovej operácie očí je možné aj cez náš jedinečný splátkový program - Operácie na splátky

konzultace