Chcem sa objednať

MUDr. Adriana Smorádková
Očná lekárka, chirurgička kliniky NeoVízia Bratislava

MUDr. Adriana Smorádková - Očná klinika NeoVízia

MUDr. Adriana Smorádková pracuje na klinike NeoVízia od septembra 2010. Narodila sa v roku 1971 v Zlatých Moravciach.

Vyštudovala Lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave (1995), odbor všeobecné lekárstvo a štúdium ukončila v júni 1995. V roku 1999 získala na Katedre Oftalmológie SZU atestáciu I. stupňa v odbore oftalmológia a v roku 2006 špecializáciu v odbore oftalmológia v súlade s EÚ. Absolvovala stáže na Očnej klinike DFNsP v Bratislave a na Očnej klinike SPAM v Bratislave.

Od roku 1995 pracovala na Očnom oddelení NsP Ružinov v Bratislave ako sekundárny lekár. Od roku 2002 do roku 2006 pracovala ako samostatný ambulantný lekár v očnej ambulancii PZC Slovnaft a.s. V rokoch 2006 až 2009 pracovala externe v spoločnostiach Euromedix, a.s a ProCare, a.s. ako ambulantný oftalmológ. Od roku 2009 do roku 2010 pracovala v spoločnosti LaSalus a.s, ako samostatný oftalmológ a odborný garant spoločnosti.

Ďalej sa venovala týmto aktivitám: práca konzultantky v Glaukómovej linke (2000), spolupráca a vypracovávanie posudkov pre ŠUKL,  účasť v súťaži o odbornú cenu pre vedecko-výskumnú činnosť v oblasti suchého oka „Sicca research 2005, výučba zdravotných sestier a záchranárov na Strednej zdravotníckej škole a spolupráca pri vydávaní Oftalmomagazínu - časopisu pre pacientov.

MUDr. Smorádková sa aktívne zúčastňuje ako prednášajúca na odborných kongresoch nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. 

  • ESCRS - Európska spoločnosť pre kataraktovú a refrakčnú chirurgiu

Zároveň je spoluatorkou multicentrickej zahraničnej publikácie. 

 

V očnej klinike NeoVízia sa venuje diagnostike a liečbe očných ochorení a refrakčnej chirurgii. Vykonáva laserové operácie metódami NeoLASIK HD,  PRK a  LASEK. 

Je špecialistkou na ochorenie keratokonus, venuje sa jeho kompletnej diagnostike a liečbe,  vykonáva CXL operácie, implantácie rohovkových prstencov, keraringov pomocou femtosekundového laseru a aplikácii špeciálnych sklerálnych šošoviek - ESCLERA.

Je špecialistkou na  zelený zákal, venuje sa kompletnej diagnostike a liečbe tohto ochorenia, vrátane diagnostiky pomocou OCT prístroja, vykonáva aj SLT - selektívnu laserovú trabekuloplastiku a  LI - laserovú iridotómiu.  V oblasti sivého zákalu a PRELEX – presbyopická výmena šošovky sa venuje diagnostike, správnemu výberu vnútroočnej šošovky, pooperačnej starostlivosti a vykonáva YAG kapsulotomie.  Vykonáva aj malé chirurgické operácie na viečkach.

Absolvovala množstvo kongresov a školení doma aj v zahraničí. Opakovane prednáša doma aj v zahraničí na témy refrakčnej chirurgie, katarakty a špecializuje sa  na problematiku keratokonusu. Je držiteľkou certifikátov LASIK, FemtoLASIK, implantácia Keraringovaplikácia ESCLERY.

Do konca roku 2018 vykonala viac ako 3000 laserových operačných zákrokov, z toho viac ako 2000 s použitím femtosekundového lasera VisuMax. Súčasne vykonala viac ako 400 operačných zákrokov na liečbu keratokonusu. 

Je členkou Slovenskej lekárskej komory (SLK),  Slovenskej oftalmologickej spoločnosti (SOS), Českej spoločnosti refrakčnej a kataraktovej chirurgie (ČSRKCH) a Európskej spoločnosti kataraktovej a refrakčnej chirurgie (ESCRS).

MUDr. Adriana Smorádková spolu s MUDr. Miriam Záhorcovou sú prvé slovenské lekárky, ktoré vykonali operáciu očí pomocou femtosekundového lasera.

MUDr. Adriana Smorádková je zároveň prvou slovenskou očnou chirurgičkou, ktorá sa venuje liečbe keratokonusu implantáciou rohovkových prstencov- keraringov.