Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Vyšetrenie OCT - očný koherenčný tomograf

Vyšetrenie na OCT (optická koherentná tomografia) je dôležité pri väčšine očných zákrokov. Lekárom poskytne dôležité údaje o vnútorných štruktúrach vášho oka, na základe ktorých sa dokážu najlepšie rozhodnúť, aký typ starostlivosti je vás najvhodnejší.

Na Očnej klinike NeoVízia používajú naši lekári na vyšetrenie sietnice špičkový očný tomograf Cirrus OCT HD od nemeckej firmy Carl Zeiss. Vyšetrenie na OCT je bezbolestné a trvá pár minút. Na bežných OCT prístrojoch je nutné oči pred vyšetrením rozkvapkať. Na OCT, ktoré používame na našej klinike, vás vyšetríme BEZ ROZKVAPKANIA. Pacient teda môže ihneď po vyšetrení riadiť auto a normálne zaostrovať.

 

Vyšetrenie na OCT (optická koherentná tomografia)

 

Vyšetrenie OCT prináša lekárovi oveľa podrobnejšie informácie o stave sietnice a jej jednotlivých vrstvách než to umožňovali doterajšie vyšetrovacie metódy. Prístroj pomocou laserového lúča premeria a dokonale zmapuje sietnicu. Následne vytvorí rezy štruktúrou sietnice na akomkoľvek mieste, ktoré lekár potrebuje zobraziť. Cirrus OCT HD navyše vďaka dokonalej optike a softvérovému vybaveniu vypracúva lekárovi vysoko profesionálne analýzy a grafické zobrazenie získaných výsledkov. Odborník tak získa relevantné podklady, na základe ktorých môže ďalej posudzovať stanovenie individuálnej liečby.

 

Vyšetrenie na modernom OCT je bezpodmienečne nutné pri:

 

Lekárom OCT vyšetrenie umožňuje:

 

Všetky spomínané choroby sú veľmi závažné a môžu viesť k poškodeniu zraku a postupne aj k jeho strate.

Vyšetrenie na OCT nie je hradené zo zdravotného poistenia a jeho cena je uvedená v cenníku.

konzultace
Podrobné vyšetrenia

Online objednávka
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode