Objednajte sa Opýtajte sa

Vyšetrenie endotelovým mikroskopom

,,Vyšetrenie na endotelovom mikroskope je vysoko špecializované vyšetrenie rohovky, ktoré detailne odhaľuje kvalitu a štruktúru spodnej časti očnej rohovky.´´

Špičkový prístroj - endotelový mikroskop značky TOMEY

Endotelový mikroskop značky TOMEY, dokáže odhaliť veľmi detailne stav spodnej vrstvy rohovky oka - štruktúru a kvalitu tzv. endotelu. Práve bunky endotelu sú zodpovedné za výživu rohovky oka a zabezpečenie jej transparentnosti

 Vyšetrenie má veľký význam pred týmito očnými operáciami:

  • operácia sivého zákalu
  • refrakčná výmena šošovky
  • implantácia vnútroočnej šošovky
  • laserová operácia 

 

Ak je počet buniek endotelu nízky či majú nevhodnú štruktúru - lekár nemusí zákrok odporučiť, prípadne navrhne iné riešenie. Tým v NeoVízii predchádzame komplikáciám a zaisťujeme vašu bezpečnosť.

Vyšetrenie na endotelovom mikroskope sa používa aj ri diagnostike vrodených chýb rohovky (tzv. dystrofia), ktoré sa prejavujú väčšinou až v dospelosti či v pokročilom veku.Vyšetrenie je bezkontaktné a trvá pár minút. Pre pacienta je úplne bezbolestné a nijako ho nezaťažuje.

 

Oční klinika NeoVize, vyšetření na endoteliálním mikroskopu

 

Endotelový mikroskop zn. TOMEY patrí v súčasnosti medzi absolútnu špičku vo svojej triede. Lekár má okamžite k dispozícii automatické analýzy a prehľadné diagramy, prístroj môže ovládať pomocou moderného touch screenu. Ďalšia investícia do nejmodernejšieho technologického zariadenia vo výške takmer 30.000 EUR potvrdzuje, že v NeoVízii to s bezpečnosťou vašich očí myslíme skutočne vážne.  

konzultace