Objednajte sa Opýtajte sa

Daniel Iracký

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"To čo sa píše, že celý zákrok je bezbolestný, je naozaj pravda :-)."

„Už v 2. ročníku na základnej škole som zistil, že niečo nie je v poriadku. Mal som problém čítať z tabule, a preto som často opísal chybné informácie.  Na podnet učiteľky som s maminou navštívil očnú lekárku. Verdikt bol jasný:  krátkozrakosť = myopia. Od tohto momentu som musel začať nosiť dioptrické okuliare, či sa mi to páčilo alebo nie. Okuliare ma na nose škriabali a spôsobovali mi kruhy pod očami, ako keby som mesiac nespal :-). Pri každom novom vyšetrení sa zistilo, že mi mínusová dioptria stále stúpa. Už ako malý chlapec som sa dozvedel o možnosti refrakčnej operácie zraku do budúcnosti, avšak túto možnosť som absolútne vylučoval. Predstava operácie ma desila.

Na povinnom plaveckom výcviku som plával bez okuliarov. Videnie bez okuliarov vo vode a pod vodou bolo skoro rovnaké, čiže žiadna sláva. Spolužiakov som spoznával len podľa farby plaveckej čapice. Asi v 8. ročníku na základke som sa dozvedel o možnosti riešiť moju dioptrickú chybu kontaktnými šošovkami. Pri prvej aplikácii šošoviek som bol úplne nadšený z nového videnia, avšak toto nadšenie bolo len dočasné. Uvedomoval som si, že šošovkami sa môj očný problém vyriešiť nedal, dokázal som ho iba skryť.

Už od detstva je mojim veľkým snom, stať sa príslušníkom policajného zboru. Zistil som, že kvôli prísnym zdravotným previerkam by som s mojim zrakom nemal šancu prejsť. Možnosť operácie, ktorú som v detskom veku úplne zavrhol, sa mi teraz zdala jediným riešením ako si splniť svoj sen. Predstava nového HD zraku ma natoľko fascinovala, že som si ihneď začal čítať všetky dostupné informácie. Na webovej stránke som sa dozvedel o najmodernejšej jedinečnej metóde laserovej operácie – NeoLASIK HDInformácie o tomto zákroku som mal natoľko naštudované, že môj rozhovor s rodičmi sa menil na krátke prednášky :-).

Ihneď som sa odhodlal napísať mail do NeoVízie a objednať sa na vstupné predoperačné vyšetrenie. Bol som veľmi prekvapený z rýchlej a pohotovej odpovede milých recepčných. Veľmi dôkladné vyšetrenie potvrdilo, že som vhodný na operáciu. Týždeň po vyšetrení ma čakal zákrok. V predoperačnej miestnosti ma milý a veselý sanitár Pavol Valla obliekol do plášťa a dal mi na hlavu „kuchársku“ čiapku :-). Po dôkladnom znecitlivení oka anestetickými kvapkami som išiel na predoperačný „pokec“ s veľmi milou pani doktorkou MUDr. Záhorcovou. Pani doktorka mi dôkladne vysvetlila, ako bude celý zákrok prebiehať a čo sa bude so mnou diať. Počas zákroku femtosekundového laseru som vnímal jedine tlkot môjho srdca. Môj adrenalín znižovali ukľudňujúce slová milej sestričky Bc. Janky Bertovej. Za pooperačné kontroly a monitorovanie môjho nového HD zraku ďakujem vždy usmiatej pani doktorke MUDr. Schreinerovej :-). 

To čo sa píše, že celý zákrok je bezbolestný, je naozaj pravda :-). Netreba mať žiadne obavy, človek si potom môže užívať život bez obmedzenia a v HD kvalite.“