Objednajte sa Opýtajte sa

Oslavujte 5. narodeniny SPOLU S NAMI. Lebo iba vďaka vám SME NEOVÍZIA.

15.07.2015
Oslavujte 5. narodeniny SPOLU S NAMI. Lebo iba vďaka vám SME NEOVÍZIA.

V stredu 15.júla 2015 uplnulo presne päť rokov, od kedy sa zhmotnila vízia nášho riaditeľa Petra Kociana a nášho primára Radka Piovarčiho o našej výnimočnej očnej klinike.

Sme hrdí na nášho riaditeľa Petra.

Napriek množstvu práce a výziev, ktoré musí každý deň prekonávať, smeruje s jasnou víziou o stále dokonalejšej očnej starostlivosti vpred. To, že chce zmeniť české a slovenské zdravotníctvo a premeniť ho na systém, ktorý v prvom rade slúži pacientom, vedel už ako dvadsaťjedenročný mladý človek. Presne vtedy sa stal historicky najmladším riaditeľom nemocnice v Českej republike. Okrem pár sestričiek bol v tíme najmladší, pracoval každý večer a väčšinu víkendov. Mestskú nemocnicu v Neratovicích riadil takmer 6 rokov a vybudoval z nej prestížnu kliniku. Dnes riadi NeoVíziu aj všetky naše české sesterské kliniky a prvá vec, ktorú nám vštepuje, je výrok  Rockeffellera: Tajomstvo úspechu je robiť obyčajné veci neobyčajne dobre. Vďaka nášmu riaditeľovi sa učíme dať každej obyčajnej veci výnimočný punc.

Sme hrdí na nášho doktora Hycla, 

MUDr. Josef Hycl, CSc.(+2011) založiil viaceré významné očné pracovská vrátane NeoVízie a našich sesterských pracovísk NeoVize brno a DuoVize Praha. Bol prvým očných chirurgom  v ČR, ktorý vykonal laserovú operáciu dioptrií pomocou femtosekundového laseru (Londýn, apríl 2006). Bol tiež prvým lekárom, ktorý v Českej republike, ktorý zaviedol do bežnej praxe femtosekundový laser VisuMax od Carl Zeiss (9/2008). No najmä sme v ňom všetci našli človeka s obrovskou víziou a ľudskosťou, ktorý ani v najnáročnejších chvíľach nestratil radosť zo života, humor a láskavosť. V roku 2011 nás opustil, jeho odkaz neustále sa zdokonaľovať v odbornom aj osobnom živote však s nami ostáva každý deň. 

Sme hrdí na nášho inovátorskeho primára Radka.

MUDr. Radovan Piovarči zavádza nové trendy do očného lekárstva, denne vykoná aj dvadsať chirurgických zákrokov a po náročnej ´šichte´ stále plný energie naloží do auta svoju veľkú rodinu (vrátane dvojročných dvojičiek Filipa a Jakuba) a všetci spolu dobrodružne spoznávajú náš nádherný svet. Každý deň po príchode na kliniku rozosmeje vtipnými historkami celý náš tím, nahodí sa do sterilného prestrojenia chirurga a pokračuje na operačku do práce. :-) 

Sme hrdí na našu múdru Mimu.

MUDr. Miriam Záhorcová je prvá slovenská očná chirurgička, ktorá odstraňuje mínusové dioptrie a astigmatizmus najnovšími metódami femtosekundovým laserom. V počte implantácií je druhou najviac operujúcou lekárkou Európskej únie. Pocit, že ju máme každý deň pri sebe, je akoby sme pracovali priamo so zdrojovým kódom od Googlu. Vie všetko na svete a keď práve niekto z nás nemá svoj deň, vypočuje ho a na každý náš problém nájde riešenie.

Sme hrdí na našu dokonalú Aďu.

MUDr. Adrianu Smorádkovú, ktorá patrí medzi najväčších slovenských a európskych odborníkov špecializujúcich sa na liečbu rohovkových degenerácií implantáciou keraringov. Do NeoVízie vnáša radosť, úsmev a vďaka nej môžeme odvážne fungovanie našej kliniky prirovnať k precíznosti a zorganizovanosti najlepších švajčiarskych hodiniek.

Sme hrdí na našu vtipnú Peťu.

MUDr. Petra Schreinerová dokáže vniesť systém, racionalitu a výnimočný humor do každej situácie dňa. Svojou odbornou znalosťou neurooftalmológie rieši aj najnáročnejšie diagnózy pacientov.

Sme hrdí na našu empatickú Katku.

MUDr. Katka Sokolová sa spolu s MUDr. Schreinerovou špecializuje  na diagnostiku náročných očných diagnóz. Doktorka Katka je stelesnením empatického načúvajúceho lekára, ktorý okrem zraku vylieči aj zvyšok človeka.

Sme hrdí na naše optometristky Eriku a Katku,

ktoré svojim zmyslom pre fyziku, kombinatoriku a techniku dávajú precíznym optometristickým meraniam dokonalý punc. 

Sme hrdí na naše sestričky a recepčné,

ktoré každý deň pracujú na maximum, no ich svaly zodpovedné za úsmev sa nikdy neunavia.

Sme hrdí na celý náš tím, ktorý na Slovensko ako prvý priniesol

  • prvé laserové operácie dioptrií s použitím femtosekundového lasera
  • prvé laserové operácie novou metódou studeným laserom bez rezu a pálenia rohovky SMILE
  • prvé laserové operácie sivého zákalu s použitím femtosekundového laseru LenSx®
  • prvé implantácie rohovkových inlayov Raindrop na liečbu okuliarov na čítanie
  • prvé implantácie Keraringov pri diagnóze keratokonus
  • početné implantácie fakických šošoviek ICL a Cachet
  • široké používanie multifokálnych šošoviek 

No najmä ĎAKUJEME VÁM, našim pacientom.

Ďakujeme, že ste nám prejavili dôveru a zverili nám do rúk to najcennejšie na svete – váš zrak.

Dnes patríte do našej veľkej rodiny a je skutočne početná. Za celý čas sme spolu s našimi sesterskými klinikami NeoVize Brno a DuoVize Praha vykonali 15.000 laserových operácií a takmer 30.000 implantácií vnútroočných šošoviek. 

Vy ste naša NeoVízia. A MY SME NEOVÍZIA vďaka vám. :-)