Objednajte sa Opýtajte sa

Dominik a Simona
Športovci

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Výrazne sme sa zlepšili v jazde a konečne vidíme na detaily terénu."

„Všetko to začalo strednou školou. Keď sme chceli syna prihlásiť na športové gymnázium, odporúčali mu, aby si nechal odstrániť – 3 dioptrie. Venuje sa motokrosu a cyklistike, kde mu okuliare na nose skutočne prekážajú. Celá naša rodina mala problém so zhoršeným videním. Dcére komplikovali dioptrie downhill zjazd na bicykli, ktorému sa profesionálne venuje. Mne mínus sedmičky otravovali život v každej oblasti,“ prezrádza mama mladých športovcov, Martina Porubanová. Rozhodli sa preto podstúpiť odstránenie dioptrií metódou NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom za zvýhodnenú cenu všetci spolu – ako rodina.    

 

Úrazy pri motokrose

„Dioptrické okuliare som si dával pod prilbu. Pri motokrose a cyklistike často spadnete. Viac krát sa mi stalo, že som sa poranil a náraz rámu o prilbu mi spôsobil menšie zranenia. Navyše sa mi neustále zahmlievali, zhoršovali mi kvalitu jazdy a tým aj výkony,“ spomína Dominik, ktorý si s dioptriami závody nikdy naplno neužil. „Navyše, pri nosení dioptrických okuliarov sa mi zrak stále zhoršoval. Musel som si nechať vyrábať nové a nové sklá, čo stálo nemalé peniaze.“

Dominik so svojou mamou a so Simonou, na foto s ošetrujúcou lekárkou MUDr. Miriam Záhorcovou 

Simona sa venuje downhillovému zjazdu na horskom bicykli. „Okuliare som na bicykli nikdy nosiť nemohla, prekážali mi a padali. Schádzam horský terén, na ktorom je veľa  prekážok a koreňov. Najmä keď sa stmievalo som videla skutočne veľmi zle.“

Pred laserovou operáciou mala strach. „Na prípravovni zo mňa trochu opadol.  Mama išla prvá, upokojila nás, že všetko bolo perfektné, bez bolesti, necítila nič nepríjemné,“ spomína Simona, ktorá si tento rok vybojovala prvé miesto na pretekoch v downhille Bajk Reallly WBS 2014 Otrokoviciach pri Prahe.   

 

Zlepšili sa v jazde na bicykli aj motorke

„Všetkých nás vyšetrovala MUDr. Miriam Záhorcová a operoval pán primár Piovarči. Boli skvelí. Všetko nám trpezlivo vysvetlili a svojim profesionálnym a ľudským prístupom nás neuveriteľne upokojili. Po operácii sme na ceste v aute videli všetko, každý lístok na strome.

Omnoho jednoduchšie sa mi dnes jazdí na bicykli aj motorke. Veľmi som sa zlepšil v jazde aj vnímaní terénu,“ prezrádza Dominik, medzi ktorého úspechy v motokrose patrí titul juniorského majstra Slovenska na dráhe  a majster Slovenska v časovke družstiev 2013.

„Všetky veci v živote, v škole, v práci, pri športe sa nám robia pohodlnejšie a príjemnejšie. Som šťastná za dokonalý zrak Dominika a Simonky. Ako mama som vďačná za to, že pri ich športoch sú vďaka novým očiam v oveľa väčšom bezpečí.Zlepšilo sa nám všetko v našom živote.

 

Simona počas downhillového zjazdu.