Objednajte sa Opýtajte sa

Miroslava Poľaková

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

"Radosť. Sloboda. Sebavedomie. To všetko mi dala NeoVízia. "

NeoVízia je naozaj dôkazom toho, že sny sa plnia a netreba sa ich vzdať. Mirka svoj život bez okuliarov nezažila od útleho detstva a podľa jej slov s tým bola zmierená. Uvedomovala si vžak to každodenné obmedzovanie, ktoré jej jej -7 a -6 dioptrie spôsobovali. Avšak túžba pozerať na svet bez sklíčok okuliarov bola čoraz väčšia. 

Mirka si vďaka našej MUDr. Lucii Sonntag, MUDr. Adriane Smorádkovej a primárovi MUDr. Radovanovi Piovarčimu mohla po 27 rokoch odložiť okuliare. "Svet som začala objavovať nanovo ako malé dieťa. Radosť. Slobotu a Sebavedomie, to všetko mi dala implantácia fakických šošoviek ICL a skvelý tím NeoVízie." 

Mirka svoje prvé vyšetrenie absolvovala v popradskej NeoVízii u MUDr. Lucii Sonntag. Tá ju však na základe výsledkov z precízneho vstupného vyšetrenia nepotešila. Mirka nebola vhodná na laserovú operáciu. Avšak, aj napriek tenkej rohovke, ktorú Mirka mala sme jej u nás vedeli pomôcť vďaka fakickým šošovkám ICL. Ďalšie vyšetrenie už podstúpila v bratislavskej NeoVízii u MUDr. Adriany Smorádkovej, ktorá jej dala zelenú na operačnú sálu k primárovi MUDr. Radovanovi Piovarčimu. "Samotná operácia bola veľmi príjemná. Ráno po operácii som mala sto chutí objať od radosti celú Bratislavu...ten pocit šťastia bol neopísateľný."

Dnes sú okuliare už len položené vedľa mňa a ja vidím. Ako malé dieťa spoznávam, objavujem svet nanovo bez dioptrických sklíčok. Najväčší šok bol cestou domov do Prešova, keď som po diaľnici videla lesy v detailoch stromov, nielen ako zelenú plochu. Pre niekoho maličkosti, no pre mňa veľké veci.

Strach

A strach? Ja som mala strach denne aj s okuliarmi. Bála som sa, aby som ich niekde nezabudla, nestratila, nezlomila. Vedela som, že ak by sa niečoho z toho stalo, v tom momente som skončila lebo nič neuvidím a nedostanem sa domov. Čiže strach z operácie som vnímala inak a najmä to pre mňa znamenalo oslobodenie, v ktoré som už istú dobu ani nedúfala.

Nové zážitky

S okuliarmi som trpela určitým komplexom, nevidela som dobre do diaľky, nerozpoznávala tváre. Dnes si na sebe všímam, že sa posilnilo aj moje sebavedomie, čo si v pozitívnom smere všimlo aj okolie.
Hneď ako sa dalo tak som "nové oči" otestovala. Išla som plávať, na turistiku, a keďže obľubujem zimu teším sa, že zažijem prvú zimnú sezónu bez zarosených okuliarov. A čo bol tiež veľký zážitok...prvýkrát som si nasadila slnečné okuliare, ktoré som si zakúpila v Očnej optike NeoVízia hneď po zákroku. Pre niekoho bežná a samozrejmá vec, no pre mňa nie.

Celé je to zázrak, z ktorého sa ešte stále, aj 4 mesiace po operácii zobúdzam.