Chcem sa objednať

Fakická šošovka ICL

Máte príliš silné okuliare a laserová operácia nie je pre vás vhodná? Nezúfajte, máme pre vás bezpečné a overené riešenie so stabilným výsledkom.

Vysoké dioptrické chybykrátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatismus, ktoré boli pred nedávnom neriešiteľné, vieme už na Očnej klinike NeoVízia bezpečne a trvale odstrániť. Našim pacientom môžeme ponúknuť vnútroočné fakické šošovky.

Vnútroočná fakická šošova odstrániť prakticky akýkoľvek počet dioptrií. Počas implantácie neodstraňujeme vlastnú vnútroočnú šošovku. Tá ostáva na svojom mieste, nevymieňame ju za umelú. Fakickú šošovku do oka pridávame pred pôvodnú šošovku.  

Implantácii fakických šošoviek sa na našej klinike venuje primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči. Patrí k najskúsenejším odborníkom v stredoeurópskom regióne. MUDr. Piovarči vykonáva najviac implantácií fakických šošoviek na Slovensku a v Čechách. 

Je držiteľom prestížneho prvenstva a certifikátu ako chirurg s najvyšším počtom implantácií EVO Visian ICL v Čechách a na Slovensku.  

 primár MUDr. Piovarči má najvyšší počet implantácií fakických šošoviek ICL v rámci SK a ČR

 

Šošovka  vydrží v oku celý život a nevyžaduje zo strany pacienta žiadnu starostlivosť a pozornosť. Je trvale uložená v tzv. zadnej komore oka a plne tak nahradzuje okuliare a kontaktné šošovky. jediná reverzibilná metóda odstránenia dioptrií (v prípade potreby sa dá šošovka kedykoľvek vybrať).  

Zákrok

Operačný zákrok sa vykonáva ambulantne, trvá približne 15 minút, je úplne bezbolestný a nie je potreba žiadnej anestézie. Oko je pri zákroku znecitlivené kvapkami a druhý deň pacient už na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva obvykle v odstupe 14 dní.

Na Očnej klinike NeoVízia vám naši skúsení lekári, ktorí majú s implantáciou vnútroočných fakických šošoviek bohaté skúsenosti, odporučia vnútroočné fakické šošovky, ktorá bude najlepšie korigovať vašu chybu a ktorá najlepšie splní vaše požiadavky na videnie.

Zoznámte sa taktiež so skúsenosťami našich pacientov, ktorí už implantáciu fakických šošoviek na našej očnej klinike podstúpili. 


konzultace