Chcem sa objednať

Fakická šošovka ICL

Máte príliš silné okuliare a laserová operácia nie je pre vás vhodná? Nezúfajte, máme pre vás bezpečné a overené riešenie so stabilným výsledkom.

Vysoké dioptrické chybykrátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatismus, ktoré boli pred nedávnom neriešiteľné, vieme už na Očnej klinike NeoVízia bezpečne a trvale odstrániť. Našim pacientom môžeme ponúknuť vnútroočné fakické šošovky.

Vnútroočná fakická šošova odstrániť prakticky akýkoľvek počet dioptrií, aj do -23 dioptrií. Počas implantácie neodstraňujeme vlastnú vnútroočnú šošovku. Tá ostáva na svojom mieste, nevymieňame ju za umelú. Fakickú šošovku do oka pridávame pred pôvodnú šošovku. V prípade vyššej dioptrickej chyby kombinujeme implantáciu šošovky s dolaserovaním, čím docielime úplne odstránenie dioptrickej chyby na nulu.

Implantácii fakických šošoviek sa na našej klinike venuje primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči. Patrí k najskúsenejším odborníkom v stredoeurópskom regióne. MUDr. Piovarči vykonáva najviac implantácií fakických šošoviek na Slovensku a v Čechách. 

Je držiteľom prestížneho prvenstva a certifikátu ako chirurg s najvyšším počtom implantácií EVO Visian ICL v Čechách a na Slovensku.  

 primár MUDr. Piovarči má najvyšší počet implantácií fakických šošoviek ICL v rámci SK a ČR

 

Šošovka  vydrží v oku celý život a nevyžaduje zo strany pacienta žiadnu starostlivosť a pozornosť. Je trvale uložená v tzv. zadnej komore oka a plne tak nahradzuje okuliare a kontaktné šošovky. jediná reverzibilná metóda odstránenia dioptrií (v prípade potreby sa dá šošovka kedykoľvek vybrať).  

Zákrok

Operačný zákrok sa vykonáva ambulantne, trvá približne 15 minút, je úplne bezbolestný a nie je potreba žiadnej anestézie. Oko je pri zákroku znecitlivené kvapkami a druhý deň pacient už na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva obvykle v odstupe 14 dní.

Na Očnej klinike NeoVízia vám naši skúsení lekári, ktorí majú s implantáciou vnútroočných fakických šošoviek bohaté skúsenosti, odporučia vnútroočné fakické šošovky, ktorá bude najlepšie korigovať vašu chybu a ktorá najlepšie splní vaše požiadavky na videnie.

Zoznámte sa taktiež so skúsenosťami našich pacientov, ktorí už implantáciu fakických šošoviek na našej očnej klinike podstúpili. 


konzultace