Objednajte sa Opýtajte sa

Róber Jonáš
ítečkár

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Konečne viem, čo znamená vidieť v HD kvalite. Vidím každý pixel, svet dnes rozoznávam v najmenších detailoch."

„Bol som "slepý ako patrón". Napriek tomu som dioptrické okuliare ani kontaktné šošovky nezniesol. Úprimne, vôbec som ich nenosil. Zvykol som si na stav, že aj pri mínus štvorkách som ich “oželel“.

Nerozoznával som síce tváre ľudí (mysleli si, že som namyslený), ale s okuliarmi som to nedával. Pri futbale som podvečer nevidel na loptu, na monitore sa mi rozmazávali písmená, až si kolegovia začali zo mňa robiť posmešky,“ spomína sympatický ítečkár Róbert Jonáš. Pre Johnson Controls pracuje ako Senior Windows Admin a spravuje celý systém po EU a USA.

Spolu s ďalšími štyrmi známymi sa rozhodli podstúpiť bezbolestnú laserovú operáciu NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom ako skupina. Využili skupinovú zľavu pre priateľov a rodiny.

Nespoznávali ľudí okolo

„Dioptrické šošovky som nenosila, nikdy som si na ne nezvykla. Na okuliare som si takisto nikdy nezvykla, zniesla som ich iba v nutných prípadoch, napríklad za volantom. Nevidel som na bilbordy ani na ľudí, ktorí prechádzali okolo mňa,“ spomína ďalšia členka LASIK párty, Veronika Šiklová.  

Čo sa najviac zmenilo po operácii v jej živote? „Cítim úplne inú slobodu. Pozriem sa z okna a konečne prvý krát v živote vidím stromy, nie les.“ :-)

Nezniesol som ani kvapky do očí

Robo bol celý život precitlivený na oči. Nikto sa ich nesmel dotknúť, kvapnúť si očné kvapky bola preňho pohroma. „Šošovky pre mňa boli preto nemožné. Preto som bol od šťastia celkom bez seba, keď mi pani doktorka Záhorcová na vyšetrení potvrdila, že moje oči sú vhodné na zákrok. Až po operácii som si uvedomil, aký slepý som dovtedy chodil po svete. Zákrok bol bezbolestný a keď som ho - vrátane anestézy v kvapkách – prežil ja, ktorému nikto dovtedy nemohol ani kvapnúť do oka, každý ho prežije. Konečne rozoznám ľudí na diaľku a všetkých si hneď prekuknem. Konečne nemusím žmúriť, v diaľke všetko prečítam v diaľke. Často dokonca lepšie a presnejšie ako moji kamaráti, ktorí okuliare nikdy nenosili.“

Nedávno si pri malom detaily uvedomil, aký skvelý zrak je jeho nový zrak.

Keď som z kuchyne pozeral na futbal v obývačke. Dovidel som aj na skóre. Konečne viem, čo to vidieť v HD kvalite. Vidím každý pixel, svet dnes rozoznávam v najmenších detailoch.“