Objednajte sa Opýtajte sa

Manželia Abdallovci
podnikatelia a cestovatelia

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Jediné, čo ľutujeme je, že sme odstránenie dioptrií nepodstúpili skôr."

Manželia Abdallovci žijú aj pár krôčikov pred sedemdesiatkou život plní pohybu a radosti. Vedú rodinnú firmu, chalupárčia, cestujú do najvzdialenejších kútov na zemi. Po operácii sivého zákalu a odstránení okuliarov na čítanie a do diaľky ich na cestách po svete sprevádza aj dokonalý zrak.

 

Okuliare za stovky

„Posledné roky svojho života som nosila multifokálne okuliare. Nevidela som bez nich ani ´mäkké f ´ . Keby som mala jednou vetou opísať môj život s multifokálnymi okuliarmi, bolo to ich neustále hľadanie. Pátrala som, kde som ich založila, či na nočný stolík, za počítačom neraz som ich našla v kabelke. Najväčšie peripetie som zažívala v lete, keď som plávala v bazéne, prípadne som ich chcela vymeniť za slnečné. Navyše, multifokálne okuliare s rámom nie sú žiadna lacná záležitosť. Snažila som sa vždy nechať si vyrobiť čo najkvalitnejšie sklá vrátane UV filtru. Stáli ma vždy obrovské sumy. Už pri kúpe dvoch troch párov sa finančne operácia vyplatí,“ začína rozprávať pani Daniela Abdala (67). 

Danielin manžel, pán Abdullatif Abdalla (69), prišiel v roku 1968 zo Sýrie ako univerzitný študent. Dodnes spolu podnikajú, vedú rodinnú firmu na výrobu nábytkového kovania. „Dokonale spĺňame názov ´rodinná firma´. Pracujeme v nej spolu s manželom, dvomi synmi a dokonca už aj náš sedemnásťročný vnuk pomáha. Práca nás oboch veľmi napĺňa, dodnes sme stále aktívni a popri práci milujeme cestovanie, s nadšením spoznávame svet.“ 

Zmena po operácii sivého zákalu

„S manželkou vždy chodievam na pravidelné prehliadky. Pred časom som sa ňou vybral na očnú. Ona bola zdravá, jediný problém boli okuliare na čítanie a do diaľky, mne zistila očná lekárka sivý zákal. Odporučila mi Očnú kliniku NeoVízia, pretože má vynikajúce technológie, chirurgov a renomé. Na klinike sme dostali skorý termín vyšetrenia. Pred laserovou operáciou sivého zákalu som mal obavy. Bol som pozitívne prekvapený, že už na druhý deň od zákroku som videl výborne. Operácia mi v kvalite videnia aj v kvalite živote priniesla radikálnu pozitívnu zmenu. Po mojom príklade sa aj manželka rozhodla, že v NeoVízii podstúpi odstránenie dioptrií na čítanie a do diaľky metódou PRELEX. Do očí jej primár Piovarči implantoval pomocou laseru trifokálne šošovky PanOptix.

Náš nový život po operácii

„Nadchol nás profesionálny prístup a veľmi ľudský a priateľský kolektív. Lekári, sestry, koordinátorky, celý tím NeoVízie je jedným slovom úžasný.“ 

„Môj život je od operácie PRELEX oveľa príjemnejší. Nielenže mám opäť dokonale videnie, odstránenie multifokálnych okuliarov mi uľahčuje mnohé momenty. Napríklad sa viem konečne bez problémov nalíčiť. Jediné, čo ľutujeme je, že sme odstránenie dioptrií nepodstúpili skôr.

Aktívni pozitívne naladení manželia prezrádzajú recept na to, ako milovať svoju prácu a mať dostatok energie aj v sedemdesiatke. „Na tom, ako sa dnes cítime, sme celý život poctivo ´pracovali´,“ usmieva sa A. Abdalla. Navyše, s radosťou sa venujeme svojim koníčkom, aj to dáva človeku energiu a schopnosť lepšie žiť,“ pokračuje sympatický inžinier a doktor vied, ktorý precestoval celý svet. Najbližšie sa s novými dokonalými očami chystajú s manželkou do Číny.

„Na záver by sme sa chceli  poďakovať  pánovi primárovi  Piovarčimu, pani doktorke MUD. Petre Schreinerovej a celému timu za kvalitne odvedenú prácu.“