Chcem sa objednať

Manželia Abdallovci
starí rodičia, podnikatelia a cestovatelia

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Jediné, čo ľutujeme je, že sme odstránenie dioptrií nepodstúpili skôr."

Manželia Abdallovci žijú aj pár krôčikov pred sedemdesiatkou život plní pohybu a radosti. Vedú rodinnú firmu, chalupárčia, cestujú do najvzdialenejších kútov na zemi.

Pani Daniela Abdala posledné roky svojho života nosila multifokálne okuliare. „Nevidela som bez nich ani ´mäkké f´. Najväčšie peripetie zažívala v lete, keď plávala v bazéne, prípadne ich chcela vymeniť za slnečné. Navyše, multifokálne okuliare s rámom nie sú žiadna lacná záležitosť. „Stáli ma vždy obrovské sumy. Už pri kúpe dvoch troch párov sa finančne operácia vyplatí“, vraví pani Daniela (67).

Danielin manžel, pán Abdullatif Abdalla (69), prišiel v roku 1968 zo Sýrie ako univerzitný študent. Dodnes spolu podnikajú, vedú rodinnú firmu na výrobu nábytkového kovania, kde spolu pracujú aj so svojimi dvomi synmi a dokonca už aj náš sedemnásťročný vnuk nám pomáha.

„S manželkou vždy chodievam na pravidelné prehliadky. Pred časom som sa ňou vybral na očnú. Ona bola zdravá, jediný problém boli okuliare na čítanie a do diaľky, mne zistila očná lekárka sivý zákal. Odporučila mi Očnú kliniku NeoVízia, pretože má vynikajúce technológie, chirurgov a renomé. Na klinike sme dostali skorý termín vyšetrenia. Pred laserovou operáciou sivého zákalu som mal obavy.“

Po mojom príklade sa aj manželka rozhodla, že v NeoVízii podstúpi odstránenie dioptrií na čítanie a do diaľky metódou PRELEX. Do očí jej primár Piovarči implantoval pomocou laseru trifokálne šošovky PanOptix.

Celý príbeh manželov Abdallovcov nájdete TU!