Chcem sa objednať

Peter Marenčák
pracovník tatranských mliekarní

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

"Neveril som tomu, že môj celoživotný problém môže byť implantáciou jedinej šošovky razom preč. Zdalo sa mi, že niečo také môže človek sledovať iba v rozprávkach."

Okuliare nosil od detstva, no zrak sa mu postupne stále zhoršoval.

Predstavte si, že máte mínus dvadsať dioptrií, no okuliare vám vedia vyrobiť len do mínus desiatky a kontaktné šošovky do mínus dvanástky. 

„V niektorých momentoch sa mi už nechcelo ani žiť. Problém mi spôsobovali aj tie najbežnejšie činnosti,“ spomína si na svoje strasti Peter. Po precíznom viac než trojhodinovom vyšetrení v ambulancii MUDr. Adriany Smorádkovej sa pri verdikte lekárky rozplakal od šťastia. Neveril som, že môj problém sa dá takto jednoducho vyriešiť.

Od implantácie fakických šošoviek ICL sa Petrovi zmenil celý svet. „Pracovný aj súkromný život sa mi celkom otočil. Našiel som si prácu v tatranských mliekarňach.

Pri rannom vstávaní ma konečne nebolieva hlava, prvý raz v živote bezpečne sadám za volant. Skončili sa očné zápaly, nič ma nebolí ani nereže. Kedysi som ani v okuliaroch nedovidel na vlastných rodičov. Dnes vidím všetko ostro a žijem s radosťou.

Celý príbeh P. Marenčáka nájdete TU.