Objednajte sa Opýtajte sa

Mgr. Monika Marušinová
zdravotná sestra kliniky NeoVízia Bratislava

Mgr. Monika Marušinová - Očná klinika NeoVízia

V NeoVízii pôsobí na pozícii zdravotná sestra od júna 2014. Vyštudovala Strednú zdravotnícku školu sv. Františka z Assisi v Čadci, odbor Všeobecná sestra. Je absolventkou  Univerzity Komenského, Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine, bakalársky odbor Ošetrovateľstvo, / magisterský odbor Paliatívna starostlivosť (2002 – 2007).

 

Absolvovala kurzy:

  • posunkovej zásoby (posunková reč) pre profesionálne opatrovateľky (2007)
  • Bazálna stimulácia (2006)
  • Kurz špecializačného štúdia v odbore Intenzívna ošetrovateľská starostlivosť o dospelých, Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave, Fakulta ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií (2009  - 2010)

 

V minulosti pôsobila ako

  • sestra pri lôžku - Univerzitná nemocnica v Bratislave, Klinika hematológie a transfuziológie, Transplantačné centrum, Jednotka intenzívnej hematologickej starostlivosti (2008  - 2014)
  • sestra pri lôžku - Univerzitná nemocnica v Bratislave, Interná klinika (2008)
  • ošetrovateľka - starostlivosť o seniorov v domácej ošetrovateľskej starostlivosti, Rakúsko (2006 - 2008)
  • sestra pri lôžku - Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave, Onkologické oddelenie (2006) 

 

Monika v novembri 2015 podstúpila odstránenie astigmatizmu pomocou metódy NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom na našej klinikeProblém so zaostrovaním do diaľky som mala od škôlky. Ťažko som rozpoznávala ľudí z väčšej vzdialenosti. Trápila ma veľká únava, bolesti hlavy aj okolia očí. To všetko spôsoboval nedostatočne skorigovaný astigmatizmus. Keď ma náš lekársky tím ubezpečil, že bolesti aj únava po odstránení astigmatizmu laserom odoznejú, laserová operácia femtolaserom bol môj najväčší sen.

Od kedy sa v júni 2014 stala našou výnimočnou sesterskou posilou, láskavo a trpezlivo pristupuje ku všetkým pacientom. „Fascinuje ma, ako operácia očí dokáže meniť ľudské životy. Vidím a rozprávam sa s pacientami, keď prídu na vstupné vyšetrenie pred zákrokom a následne na ich prvých kontrolách. Je neuveriteľné, že za pár minút sa vám môže život zmeniť až tak výrazne. Laserová operácia prináša do života rôzne príjemné ´bonusy´. Nielen v podobe nového videnia, ale aj sebavedomia a radosti, ktorú človek s novou slobodou pocíti.“

 

 

Monika Piteková po laserovej opeácii očí NeoLASIK HD s celým operačným tímom