Objednajte sa Opýtajte sa

Máme najrýchlejší femtosekundový laser

15.06.2022
Máme najrýchlejší femtosekundový laser

NeoVízia je prvá očná klinika v Česko-Slovensku a zároveň v celej východnej Európe, ktorá sprevádzkovala VISUMAX 800, superrýchly laser najnovšej generácie od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss.

Očná medicína napreduje míľovými krokmi a NeoVízii v nej patrí ďalšie prvenstvo. Priamo z 19. Medzinárodného kongresu Českej spoločnosti pre refrakčnú a kataraktovú chirurgiu v Olomouci bol do Bratislavy dovezený a nainštalovaný najnovší typ femtosekundového lasera – VISUMAX 800. NeoVízia je tak prvá v rámci Česko-Slovenska a celej východnej Európy, ktorá laser získala. Predbehli sme dokonca Rakúsko!

Neo-tím s femtosekundovým laserom VISUMAX 800

Teší nás, že NeoVízia je dôveryhodným a atraktívnym partnerom aj pre samotného výrobcu tohto lasera, nemeckú spoločnosť Carl Zeiss. Ako prví sme boli oslovení s ponukou poskytnúť našim pacientom a lekárom v súčasnosti najmodernejšiu verziu tohto lasera.

Aktuálne sa s VISUMAX 800 pracuje len v niektorých krajinách Európy, napríklad v Nemecku, vo Veľkej Británii, Dánsku, Francúzsku a Taliansku. Investície presiahli sumu viac ako 2 milióny EUR a NeoVízia tak pokračuje vo svojej primárnej filozofii – prinášať inovácie a najmodernejšie operačné a liečebné postupy.

 

VISUMAX 800 prináša nové možnosti nielen pre pacienta, ale aj samotného operujúceho lekára. Laser je kompaktnejší a oveľa rýchlejší ako jeho predchodca. Nový femtosekundový laser VISUMAX 800 skracuje čistý čas lasera na neuveriteľných 10 sekúnd. Pacient nemá čas sa vôbec hýbať, alebo sa obávať, či udrží pohľad na jedno miesto. Kým chirurg stihne povedať čo prebieha, už je koniec!

femtosekundový laser VISUMAX 800

Pacienti si môžu vyžiadať aj tón a farbu svojho obľúbeného svetla, ktoré im pomôže prípadný stres odbúrať. Súčasťou lasera je totiž LED technológia so zabudovaným ambientným svetlom.

Pacient nepociťuje žiadny pocit uzavretosti, keďže laser má obe ramená robotické. Je to veľmi pohodlné. Pacient si len ľahne na lôžko a vďaka ramenu sa na neho laser následne priklopí, tj. nehýbe sa s pacientom, ale s laserom. Tým sa zabezpečí ešte väčší komfort a bezpečnosť pre pacienta.

Takmer celý zákrok vykonáva femtosekundový laser sám. Odstráni dioptrie priamo v rohovke, pričom sa na nej vykoná rez o veľkosti iba dvoch až troch milimetrov. Lekár následne len veľmi šetrným spôsobom vyberie časť rohovky v tvare malého disku. Ide o časť s dioptriami či astigmatizmom, ktorú bolo potrebné odstrániť. Rohovka tak ostáva pevná a celistvá. Večer v deň zákroku môže pacient normálne fungovať, o sedem dní po operácii opäť športovať. Tiež pomocou neho operujeme Keratokonus

zdroj fotografií a videí: ZEISS Meditec AG a NeoVízia