Objednajte sa Opýtajte sa

Natália Hudáková
Zdravotná sestra kliniky NeoVízia Bratislava

NeoSMILE 3D - Očná klinika Neovizia

"Vďaka NeoSMILE 3D mi začal nový život."

Zdravotná sestra bratislavskej očnej kliniky NeoVízia Natália verí tomu, čo robí a rozšírila skupinku kolegov, ktorí na svet pozerajú s novými očami z NeoVízie.

Natáliu trápili -2,5 dioptrie od jej 14 rokov, obmedzovali ju pri všetkých bežných aktivitách a najmä pri šoférovaní, pri ktorom pociťovala najväčší diskomfort. "Vďaka NeoSMILE 3D a nášmu primárovi MUDr. Radovanovi Piovarčimu mi začal nový život. Nedá sa to ani porovnať. Už len ten pocit, že si nemusím každý deň aplikovať kontaktné šošovky je veľká úľava. Dokonca ráno môžem oveľa dlhšie spať, má to teda samé výhody." Po operácii Natália zrazu začala vidieť úplne nový svet a znova začala s radosťou šoférovať. Medzi jej obľúbené aktivity patrí aj lyžovanie, ktoré si mohla užiť bez akýchkoľvek obmedzení. "Každý jeden obyčajný deň je pre mňa zrazu neobyčajný. Aj ranné vstávanie je dokonca príjemnejšie, ak nemusím hľadať šošovky a vidím na cestu do kúpeľne."

"Nevedela som sa dočkať pocitu, keď po operácii UVIDÍM." Podľa jej slov sa teší, že bez problémov pozerá na hodiny a dokonca na billboardy na ceste, ktoré si predtým ani nevšimla, lebo ich nevidela. Každý deň po operácii je pre ňu krajší a ostrejší. 

Natálka si okrem bežných aktivít užije aj svoj veľký deň D, ktorým bude jej svadba. Ku svadobným šatám sa rozhodne okuliare nehodia. "Neviem si predstaviť, že by som svoj svadobný deň strávila s okuliarmi alebo šošovkami, z ktorých by ma len pálili oči. Verím, že to bude silný zážitok."

"Aj napriek tomu, že som skoro stále pri operáciách a vedela som, aký postup ma čaká, zrazu som to pocítila na vlastnej koži a už teraz sa teším, keď budem môcť našim pacientom povedať, že sa nemajú čoho báť, že to naozaj nebolí a že výsledok stojí rozhodne za to." 

Natálii prajeme tie najkrajšie chvíle s novým zrakom.