Objednajte sa Opýtajte sa

Daniela Klamová
obchodná riaditeľka

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

" Operáciou PRELEX zmizla bariéra medzi vonkajším svetom a mnou v podobe hrubého rámu okuliarov."

Daniela od detstva milovala gymnastiku, no nikdy jej nebolo dopriate užiť si ju naplno. Dôvodom bol astigmatizmus a obmedzujúce okuliare, ktoré musela kvôli nemu nosiť.

Dioptrická pomôcka na nose ju sprevádzala takmer celý život. Ako každý, aj Daniela sa zmierila s posmeškami rovesníkov. Nevadilo jej, že je „okuliarnik indický,“ skôr ju trápilo, že sa bez okuliarov len ťažko odhadovala vzdialenosti bradiel, kladiny či iných gymnastických výkonov. Trénovať s okuliarmi bolo nemožné, a tak sa často musela zmieriť so zraneniami.

S pribúdajúcim vekom pribúdali aj ďalšie záľuby. No zároveň i silnejšie dioptrie. „Pri potápaní mi bolo veľmi ľúto, že som krásu sveta pod hladinou nevidela ostro. Okuliare som nenávidela čoraz viac. Bez nich som nevidela, ale s nimi som sa necítila komfortne. Rosili sa, špinili, zavadzali. O tom, koľko som ich stratila alebo zlomila, sa radšej nebudem ani zmieňovať.“ Keď už bez nich nedokázala ani čítať, rozhodla sa podniknúť radikálnu zmenu. Dnes je totiž možné astigmatizmus a dioptrie bezbolestne odstrániť.

Danieliným riešením bola bezbolestný a bezpečný zákrok PRELEXktorý odstráni ako dioptrie do diaľky, tak i na stred, do blízka a zároveň upraviť aj astigmatizmus. Žiadny skalpel, ostré nástroje, nepríjemné úkony.

A aký je život po operácii? „S novým zrakom si ho užívam naplno. Žiadne okuliare. Mám radosť z vecí, ktoré mi ešte prednedávnom prekážali. Nevadí mi dážď padajúci na tvár. Nezahmlieva sa mi pred očami pri zmene teplôt. Svet je väčší, krajší, ostrejší. Zmizla bariéra medzi ním a mnou v podobe hrubého rámu okuliarov. Krajšia sa však cítim aj ja sama. Vďaka NeoVízii sa mi do očí vrátila aj povestná iskra. Veľké ďakujem mojej ošetrujúcej lekárke MUDr. Natálii Dubeňovej a primárovi MUDr. Radovanovi Piovarčimu, ktorý zákrok vykonával.“

Ako si správne vybrať tú správnu očnú kliniku, čo si všímať počas vyšetrenia aby ste vedeli, že je naozaj precízne, a ktorá z operačných metód (laserová alebo vnútroočnádostane "zelenú" presne pre vás, ukáže len vstupné vyšetrenie.

Aký bol deň D našej pacientky Daniely Klamovej, ste sa mohli dočítať vo vydaní mesačníka Mama a ja (č. 4/2019) pod záštitou vydavateľstva Orbis In, ktorému šéfuje ako obchodná riaditeľka.