Objednajte sa Opýtajte sa

Marion Payr
travel bloggerka

NeoSMILE 3D - Očná klinika Neovizia

"Už od prvého rána vidím lepšie ako som kedykoľvek v živote videla. Chvíľu som neverila, ako ďaleko vôbec prvý krát v živote dovidím."

Obľúbená rakúska travel bloggerka Marion Payr fotí pre stovky tisíc svojich fanúšikov najkrajšie kúty našej planéty. Pohľad cez objektív fotoaparátu na náš krásny svet jej však dioptrické okuliare celkom kazili. A tak sa Marion po rokoch premýšľania nad laserovým zákrokom rozhodla pre bezbolestnú operáciu femtosekundovým laserom najnovšou a najšetrnejšou metódou NeoSMILE 3D.

Jej fotografie môžete obdivovať na jej cestovateľskom blogu https://thetravelblog.at/ a jej Instagrame.

Cestovanie s okuliarmi a šošovkami

„Okuliare som nosila od malička. Po fáze tínedžerky, kedy som ich potrebu vedome popierala, som si na ne za tie roky privykla. Odkedy som však moju kancelársku prácu v ofise vymenila za neustále cestovanie kvôli môjmu cestovateľskému blogu, všetko sa zmenilo.

Živím sa fotografovaním z ciest a môj zrak je pre mňa nesmierne vzácny. Navyše, pozeranie do objektívu cez dioptrické sklá vie každé fotografovanie poriadne skomplikovať.

Na kontaktné šošovky som si tiež nikdy nezvykla. Možno aj preto, že roky trpím silným syndrómom suchého oka. Cestovanie so šošovkami a kvapkami do očí sa zdalo komplikovanejšie ako si jednoducho nasadiť okuliare a ísť.“

Okradnuté okuliare na Bali

„Ak sa rozhodnete vycestovať na Bali a spraviť si okruh miestnymi svätyňami, sprievodcovia vás dopredu varujú, aby ste si dali pozor na dioptrické okuliare. Ešte lepšie, aby ste si ich schovali do vrecka. Zatiaľ čo cestovatelia so slnečnými okuliarmi si to môžu dovoliť, ja som svoje dioptrické zložiť nemohla.

Ako cestovateľka a fotografka som potrebovala vidieť na detaily pred sebou. Po pol hodinke som sa nahla dopredu, aby som čo najvernejšie zachytila obraz fotografovanej svätyne.  Jedna z opíc mi skočila na hlavu a priamo z nosa mi okuliare ukradla. Nasledujúcu polhodinu ju náš sprievodca podplácal banánom, aby zaň vymenila okuliare, ktorých sa zmocnila. Výmena však bola zložitá. Opica okuliare zlomila a keďže som nemala náhradné, zvyšok dovolenky na Bali som strávila s rámom prelepenom lepiacimi páskami.“

Potápanie v Mexiku

„Milujem vodu a tak sa potápam všade, kde viem. Napriek tomu som až do momentu mojej operácie pod morskou hladinou nevidela takmer nič.“

Takto si spomína na deň D

„Celý zákrok bol oveľa príjemnejší, ako som si na začiatku myslela. Veľmi mi pomáhal prístup primára MUDr. Piovarčihokomentoval každý jeden krok, v každej sekunde zákroku som tak vedela, čo sa bude diať.

Už pár minúť po operácii som videla oveľa lepšie ako pre zákrokom s tými najlepšími okuliarmi. Hoci sa zrak do nasledujúceho dňa úplne vyostrí, už priamo po operácii som uvidela manželovu tvár ostrejšie a jasnejšie ako kedykoľvek v živote.“

Prvý deň ráno po operácii bezbolestnou laserovou metódou NeoSMILE 3D prežívala dobrodružné momenty. „Prvých desať minút som sa neodvážila oči ani len otvoriť. Premýšľala som, aké bude moje nové videnia, veď som si ani nepamätala, aké je to vidieť dokonale, ostro, perfektne.

Už od prvého rána vidím lepšie ako som kedykoľvek v živote videla. Chvíľu som neverila, ako ďaleko vôbec prvý krát v živote dovidím. Ráno bol na oknách mráz, zamrznuté obrazy mi akoby symbolicky rozostreli videnie. Akonáhle som však otvorila okno dokorán, naskytol sa mi najkrajší a najostrejší pohľad z okna v živote. Videla som na všetky strechy viedenských domov predo mnou – to všetko v ostrom, dokonalom obraze.

Moje nové oči mi dali celkom nový pocit zo života. V tomto momente je druhý deň od mojej operácie, sedím za počítačom  a pracujem prvý krát v živote bez okuliarov. Je to úžasný pocit, ktorému stále nedokážem celkom uveriť.“