Chcem sa objednať

Mirka Takáčová
študentka

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

"Takto dobre ako teraz po operácii som nikdy v živote nevidela. Moje videnie so šošovkami ICL je lepšie ako s najlepšími šošovkami či okuliarmi pred operáciou."

Vysoké dioptrie vedia poriadne skomplikovať život človeka. V prípade, keď nevieme pacienta zbaviť dioptrií laserom (má veľmi vysoké dioptrie alebo tenkú rohovku), pristupujeme k možnosti implantácie fakických šošoviek.

Vnútroočná fakická šošovka ICL dokáže odstrániť prakticky akýkoľvek počet dioptrií. Vo svete rozšírená metóda je obľúbenou alternatívou aj pre náš chirurgický tím na čele s našim primárom MUDr. Radovanom Piovarčim, ktorý implantuje najviac fakických šošoviek na Slovensku.

„Môj život je od operácie oveľa ľahší a plný novej slobody. Kamkoľvek idem, svoj zrak mám so sebou. Nemusím už nikam ťahať roztok či puzdro na šošovky, okuliare ani puzdro na okuliare. Keď sa ráno zobudím, nemusím nič riešiť. Vidím úžasne a to od prvého momentu ako sa pozriem von oknom alebo na budík, “ hovorí sympatická Mirka Takáčová, ktorú sme  dioptrií zbavili fakickými šošovkami ICL.

„Takto dobre ako teraz po operácii som nikdy v živote nevidela. Moje videnie so šošovkami ICL je lepšie ako s najlepšími šošovkami či okuliarmi pred operáciou.“