Objednajte sa Opýtajte sa

Martin Stanovský
reprezentant vodného slalomu

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Odkedy presne v lete 2015 podstúpil laserové odstránenie dioptrií, postrehol celkové zlepšenie svojich výkonov."

Kontaktné šošovky Martinovi spôsobovali problémy a nepríjemnosti najmä počas pretekov a tréningov. „Keď mi do oči špliechala voda, čo sa stávalo na bežnom poriadku, vždy ma dokázala chvíľkovo „oslepiť“. Na pár sekúnd som celkom stratil videnie. Dnes viem, že práve nepohodlie v šošovkách a nedokonalé videnie ma veľakrát stálo dobré umiestnenie v súťažiach,“ spomína talentovaný juniorský vodný slalomár na obdobie spred roka. Vodnému slalomu sa venuje od malička. K vode ho priviedol otec, ktorý mu bol celé roky trénerom.

Bez medaily kvôli šošovkám?  

„Človek s bezchybným videním si často nevie predstaviť, čo v profesionálnom športe môže spôsobiť posunutá, zošmyknutá či omínajúca šošovka. Pravidelne som takto strácal koncentráciu a videnie. Sústavne som musel myslieť na to, aby sa mi neposunula šošovka. Nepreháňam, keď poviem, že nedokonalý zrak a nedokonalosť nosenia kontaktných šošoviek ma neraz stáli aj zhoršenú pozíciu v súťaži,“ prezrádza Martin. Pre operáciu šetrným femtosekundovým laserom NeoLASIK HD u nás v NeoVízii sa rozhodol práve kvôli pohodliu aj športových úspechoch.

Odkedy presne v lete 2015 podstúpil laserové odstránenie dioptrií, postrehol celkové zlepšenie svojich výkonov. Na juniorských Majstrovstvách sveta Ázie v Japonsku získal tento rok striebornú medailu. „Je to dobrý začiatok nového olympijského cyklu, o štyri roky sa bude práve letná olympiáda konať v Japonsku. Tak dúfam, že sa na ňu vynikajúco pripravím. Dnes už neriešim žiadne starosti s očami ako kedysi. Nič ma neobmedzuje, vstanem a okamžite vidím. Nech robím čokoľvek, nikdy sa mi už nestane, že na pár sekúnd stratím videnie.“

 Martina v polovici júla ho čakajú Majstrovstvá sveta juniorov v Krakove, kde si sily zmeria približne so šiestimi stovkami pretekárov zo sveta. „Zíde sa tu celá juniorská špička.“  Držíme mu palce :-).