Objednajte sa Opýtajte sa

Brigita Prapotnik
pani z Rakúska

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Bola som príjemne prekvapená, priam až v nemom údive, ako vynikajúco som po implantácii multifokálnej šošovky už na druhý deň po operácii videla"

„Prečo som sa odhodlala aj ja? Predstavte si, že laserovú či vnútroočnú operáciu očí podstúpilo už desať vašich príbuzných. Mojim deťom, sestrám, vnúčatám sa tak veľmi zmenil život k lepšiemu, všetci vidia tak dobre ako nikdy predtým, že to namotivovalo aj mňa,“ hovorí naša pacientka Brigita Prapotnik, ktorá k nám pricestovala z rakúskeho Neuhausu.

„Dlho som premýšľala o tom, že sa už natrvalo zbavím okuliarov na čítanie aj do diaľky. Veď mám 70 rokov, povedala som si, kedy inokedy, keď už nie teraz?

Už po operácii prvého oka som bola nesmierne šťastná a veľmi som sa tešila.

Bola som príjemne prekvapená, priam až v nemom údive, ako vynikajúco som po implantácii multifokálnej šošovky už na druhý deň po operácii videla. Dnes vidím oveľa lepšie ako v minulosti s tými najlepšími dioptrickými okuliarmi.

Ako sa cítila na sále? „Výnimočne príjemne...  Starali sa tu o mňa skvelé a milé sestričky. Pán primár mi všetko skvele vysvetlil. Som vďačná za skvelý profesionálny aj ľudský prístup. Veľmi ma prekvapila výborná úroveň nemčina – nielen u samotnej lekárky MUDr. Schreinerovej, ale aj starostlivosť všetkých sestričiek na čele s hlavnou sestrou Monikou bola ako v rozprávke. Úžasná.“

Podľa slov B. Prapotnik kvalita jej života nabrala celkom iný smer. „Je to neuveriteľná sloboda. Dnes už pri žiadnej činnosti nepotrebujem okuliare, plávam, bicyklujem, pracujem v záhrade konečne neuveriteľne slobodne. V tomto veku si už môžem dovoliť povedať, že operácia PRELEX, ktorá ma zbavila okuliarov na čítanie aj do diaľky, bola jedným z najlepších rozhodnutí môjho života.“