Objednajte sa Opýtajte sa

LUJZA Garajová Schrameková
herečka

NeoSMILE 3D - Očná klinika Neovizia

"Aj priamo pred operáciou som prežívala radosť a príjemné vzrušenie. Celý tím na klinike sa stále usmieva, mala som tu pocit pohody."

Najťažšie okuliarové peripetie zvládala ako členka Radošinského naivného divadla. „Jedno predstavenie sme hrávali nespočetne veľa krát, 150 repríz bol bežný počet. Celé som ho poznala naspamäť, pretom som ho zvládla hrávať už aj bez šošoviek. Išla som po pamäti. Vedela som, kde stoja kolegovia, kde kulisy, tým že som nevidela, som si predstavovala že ma moji kolegovia rozosmievajú. Po večeroch som so šošovkami hrávať nezniesla, špeciálne, keď som  hrala  pri 2 predstaveniach za sebou. Bolo pre mňa nepredstaviteľné mať ich na očiach dlhšie ako 4 hodiny.“

„Oči sú pre herca dôležitý výrazový prostriedok. Vždy som hrávala v kontaktných šošovkách. Stále viac som však mala s nimi problémy s unavenými a ubolenými očami. Pri natáčaní seriálu Divoké kone sme vstávali ráno o 4.00. Predstavte si, že v tomto šialenom ranom čase sa musíte v maskérni nechať nalíčiť a vtlačiť si do očí nasilu kontaktné šošovky.

Herečka LUJZA Garajová Schrameková o operácii NeoSMILE 3D

Herečka z jojkárskych seriálov, ktorú aktuálne môžete vidieť v komediálnom seriáli NAŠI, je v bratislavskom prostredí známa aj vystupovaním v kultových stand up comedy Silné reči Jána Gorduliča. Lujze, ktorá v januári podstúpila opdstránenie vyššej krátkozrakosti súčasnou najšetrnejšou laserovou metódou NeoSMILE 3D, operácia natoľko pozitívne zmenila nielen videnie, ale život, že si o operácii pripravila výstup aj v známej stand up comedy.