Chcem sa objednať

Rodina Urachovcov
rodina z rakúskeho Štajerska

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

"Neviem sa dočkať, ako si konečne prvý krát v živote užijem cestovanie a leto v novej dokonalej slobode"

Hľadali kliniku, kde by mohli podstúpiť najšetrnejšiu zo súčasných laserových metód, NeoSMILE 3D. Sympatická rodina Urachovcov z rakúskeho Štajerska ju nakoniec našla. U nás v Bratislave. 

Mama Ingrid, syn Stefan a neter Mirjam. O tom, že si uľahčia život odstránením vysokých dioptrií, premýšľali roky. „Od známych aj z rodiny sme počúvali stále chvály na bratislavskú očnú kliniku. Nielen na špičkové technológie, ale aj jej výnimočný chirurgický tím,“ zhoduje sa rodina Urach z rakúskeho Štajerska.

Úrazy s okuliarmi

„Najväčšie komplikácie mi dioptrie spôsobovali počas plávania. Keďže mi nevyhovovali šošovky, vo vode som videl jedno veľké nič. Milujem potápanie, hrám futbal, lyžujem. Pri mojej vysokej krátkozrakosti to bolo s dioptrickými okuliarmi, ale aj bez nich, rovnako nepríjemné,“ hovorí Stefan, ktorému sme aj so sesternicou Mirjam odporučili odstránenie vysokých mínusových dioptrií pomocou fakických šošoviek ICL.

„Extrémne nepohodlné s okuliarmi je všetko na svete. Ak sa chcete natiahnuť na gauč, alebo si pozrieť film v pohodlnej polohe, aj vtedy sú okuliare prekážkou v komforte,“ dopĺňa ho sesternica Mirjam. „Aj v škole som si s nimi zažívala problémy. Niekoľkokrát sa mi zlomili, a keďže som s nimi nevidela ani mäkké f, učiteľka mi ich musela lepiacou páskou polepiť,“ dodáva Mirjam.

Stefan, študent elektrotechniky, si s dioptrickými okuliarmi pozažíval ešte nebezpečnejšie úrazy. V metalurgickej továrni, kde niekoľko rokov pracoval, sa mu pri nehode zlomili rám aj sklá a ostré sklo mu porezalo rohovku.

3D záhrada

Mama Ingrid sa venuje práci na statku. „Práca v záhrade, na poliach, starostlivosť o zvieratá je rovnako náročná na skvelý zrak. Človek sa spotí a okuliare mu neustále padajú,“ spomína Ingird, ktorá podstúpila v NeoVízii najšetrnejšiu zo súčasných bezbolestných metód NeoSMILE 3D.

Veľmi sa teším. Nielen preto, že NeoVízia má s metódou ReLEX SMILE najdlhšie skúsenosti na Slovensku, no najmä preto, že som mohla podstúpiť to najlepšie, čo v súčasnosti svetová očná chirurgia ponúka.“

„V lete sa chystám do Španielska. Neviem sa dočkať, ako si konečne prvý krát v živote užijem cestovanie a leto v novej dokonalej slobode,“ uzatvára za všetkých Mirjam.