Chcem sa objednať

Valéria Czoborová
niekdajšia zdravotná sestra

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Na operácii som sa skutočne cítila pomaly ako na masáži. Keby všetky zákroky boli ako operácie očí, život je rozprávka."

„Začala som zle vidieť najmä na pravé oko. Pracujem v záhrade a v lete som sa starala o stromy. Preto som si myslela, že mi do očí napadali smietky z viniča.Keďže zhoršené videnie trvalo dlhšie, rozhodla sa, že sa o svojom stave poradí so svojou neterou, našou lekárkou a chirurgičkou, MUDr. Adrianou Smorádkovou.

Opísala som jej, že vidím ako cez vodu, alebo akoby som sa z nej práve vynárala. Už cez telefón mi z opisovaných príznakov určila diagnózu – sivý zákal.

Pred operáciou vraj strach vôbec nemala. „Doktorka Aďka ma ubezpečila, že nič nebolí, počas operácie ani po nej. Absolútne som jej verila. Operoval ma primár Piovarči. Má zlaté ruky. Počas operácie som skutočne nič necítila. Keby sa so mnou s tímom nerozprávali, určite by som zaspala. Na operácii som sa skutočne cítila pomaly ako na masáži. Keby všetky zákroky boli ako operácie očí, život je rozprávka,“ vtipkuje spokojná pacientka.

Celý príbeh V. Czoborovej nájdete TU.