Objednajte sa Opýtajte sa

Matej Kazar
zvárací technik a koordinátor zvárania v Mochovciach

NeoSMILE 3D - Očná klinika Neovizia

"Keď som tento rok dostal ďalší zápal z kontaktných šošoviek, bola to posledná kvapka ´oleja do ohňa´. "

Keď som tento rok dostal ďalší zápal z kontaktných šošoviek, bola to posledná kvapka ´oleja do ohňa´. Šošovky mi už pekne dlho liezli na nervy, musel som ich stále častejšie kombinovať s dioptrickými okuliarmi. Tie mi však veľmi prekážali pri práci aj pri športe,“ hovorí sympatický Matej Kazar, ktorý  v prvej polovici októbra 2015 podstúpil v NeoVízii odstránenie dioptrií laserovou metódou 3. generácie, NeoSMILE 3D.

Matej pracuje ako zvárací technik a kontrolór zváračov a koordinátor zvárania v elektrárni v Mochovciach. Keď ide na obhliadku zvarov a potrubia, oblieka si pracovný odev s prilbou a pohybuje sa po lešeniach. Práve okuliare s prilbou si navzájom celkom „nesadli“. Nepohodlie v okuliaroch aj kontaktných šošovkách trápilo Mateja aj pri športoch, ktorým sa venuje – pri stolnom tenise, basketbale, behu, squashi, snowboarde.

Detailista, puntičkár

Som detailista a puntičkár. V diplomovej práci som len tri dni kontroloval interpunkčné znamienka a na rovnakú precíznosť si potrpím v práci aj v živote. O to viac, keď ide o zdravie. Chcel som pre seba to najlepšie. Niekoľko dní som googlil na webe, prečítal stovky recenzií a našiel som kliniku a metódu, ktorá je lepšia ako všetky ostatné – NeoSMILE 3D. NeoVíziu som už pred tým, ako som sem prišiel na prvé vyšetrenie, vnímal ako top slovenskú kliniku. Prišiel som tu s tým, že som presne vedel, čo chcem.“

Dbajte na kvalitu laseru

Mateja presvedčila aj informácia svojej očnej lekárky, ktorá ho upozornila, že nie každý femtosekundový laser je rovnako kvalitný. Zaujímal sa o vybavenie na jednotlivých klinikách a zistil, že „mnohé kliniky používajú staršie verzie alebo si kupujú opotrebované lasery.“ V NeoVízii vykonávame laserové operácie pomocou femtosekundového laseru VisuMax od Carl Zeiss. Ide o výnimočne šetrný laser, ktorý ako jeden z mála nezvyšuje vnútroočný tlak. Má tvar kónického prstenca, ktorý sa prisaje na oko a kopíruje jeho povrch ako kontaktná šošovka. Vďaka tomu oko pri zákroku nestláča do roviny.

Zlepšené periférne videnie 

„Počas operácie som sa cítil doslova príjemne. Primár MUDr. Piovarči mi vysvetlil, ako bude zákrok prebiehať. Priebežne mi hovoril, koľko sekúnd máme ešte pred sebou.  Podobne ako MUDr. Katarína Sokolová, ktorá ma vyšetrovala, je to výnimočne príjemný človek a odborník,“ spomína na moment zákroku Matej.

Na druhý deň som už videl oveľa lepšie ako dovtedy s najlepšími šošovkami. Kvalitu nového zraku som si otestoval aj za volantom. Išiel som po starkú a konečne som videl všetky značky pred sebou. Dokonca mi vletelo auto do cesty v neprehľadnej situácii, kedy by som s kontaktnými šošovkami možno tak rýchlo nezareagoval. Vďaka NeoSMILE mám neporovnateľne lepšie dokonca aj periférne videnie.“