Objednajte sa Opýtajte sa

Anna Petrinová

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

"Anna Petrinová je príkladom toho, že liečba očných ochorení má zmysel aj u ľudí vo vysokom veku. "

Vždy sa veľmi tešíme príjemne naladeným pacientom. Dnes našu kliniku rozžiarila nádherná dáma plná noblesy, elegancie a zmyslu pre humor. Pani Anna Petrinová už od roku 1917 zažila skutočne dosť. Rodáčka z Budapešti, ktorá ovláda niekoľko svetových jazykov (maďarsky, nemecky, francúzsky, anglicky, slovensky) hovorí nádhernou spisovnou slovenčinou. „A to som v čase, keď som sa v roku 1938 vydávala za manžela – Slováka, nepoznala jediné slovenské slovíčko.“

Aktívna šarmantna dáma podstupuje v ambulancii MUDr. Miriam Záhorcovej dlhodobú liečbu VPDM (vekom podmienenej degenerácie makuly). Veľmi sa potešila fotografii so svojou ošetrujúcou lekárkou, pretože ako sama hovorí, „aj dnes som zanietený amatérsky fotograf.“ Najradšej zvečňuje členov svojej rodiny – dcéru, dvoch synov, šesť vnúčat a šesť pravnúčat.

Anna Petrinová je príkladom toho, že liečba očných ochorení má zmysel aj u ľudí vo vysokom veku. V prípade operácií sivého zákalu, ktoré sú najčastejším operačným výkonom u ľudí po 60. roku života, dokáže rýchly a bezbolestný zákrok vrátiť nové videnie istotu a výrazne vyššiu kvalitu života aj pacientom po osemdesiatke či po deväťdesiatke.