Objednajte sa Opýtajte sa

Martin Ždímal
učiteľ angličtiny

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

"Záruka mojej spokojnosti? Po mne sa išiel prihlásiť na operáciu aj môj otec."

Vnútroočné fakické šošovky dokážu odstrániť prakticky akýkoľvek počet dioptrií. Sú riešením pre mladých aktívnych ľudí, ktorým vysoká dioptrická chyba nedovoľuje podstúpiť laserový zákrok. Tento e-mail nám poslal náš pacient učiteľ angličtiny a zanietený cestovateľ Martin Ždímal (30).

„Okuliare som začal nosiť vo svojich 7 rokoch. Bol to veľký handicap, pretože som na hodine telesnej výchovy nemohol robiť to, čo všetci ostatní. Musel som sa s tým zmieriť, no zrak sa mi každým rokom zhoršoval a veľmi ma trápilo, keď mi moja očná lekárka povedala asi ako 15-ročnému, že s mojimi dioptriami vodičský preukaz nedostanem. Doba sa však zmenila a vodičský preukaz som dostal, ale priznávam, že v šere a tme sa mi veľmi zle šoférovalo.

Veľmi rád mám od detstva futbal, ktorý dodnes rekreačne hrávam a práve pri ňom som zažil veľa nepríjemného. Niekoľkokrát som dostal loptu medzi oči a bolo po okuliaroch ale aj po futbale. Pred 7 rokmi ako 25-ročnému sa zastavili dioptrie na čísle -12 !!! Moji rodičia ma veľmi nahovárali, aby som skúsil operáciu očí, že som ešte mladý. Mal som veľký strach, aj keď som počul, že dnes sú úspechy očných operácii veľmi úspešné.

Keď som pred Vianocami opäť pri futbale dostal loptu medzi oči a bol som 2 týždne odstavený od práce, športu i osobného života a čakal som na nové okuliare, rozhodol som sa, že na operáciu pôjdem. Po nešťastní sa na mňa usmialo aj šťastie. Dostal som sa na petržalskú Očnú kliniku NeoVízia.

O prístupe ľudí v Neovízii, kde som bol operovaný, by som mohol napísať samostatnú kapitolu. Sú to všetko profesionáli s ľudským prístupom. Veľmi mi to psychicky pomohlo a tak som vo februári 2013 podstúpil laserovú refrakčnú operáciu očí s implantáciou vnútroočnej fakickej šošovky. Samozrejme, že som mal obavy, keďže som na moje oči veľmi citlivý a bál som sa všetkých možných rizík. Tesne pred operáciou mi pán primár sľúbil, že to bude trvať 5-10 minút – a naozaj, po chvíli strávenej na operačnom sále som už oddychoval vonku. Operácia bola veľmi rýchla a prakticky bezbolestná. Taktiež rekonvalescencia bola bezproblémová. Som celému personálu Neovízie veľmi vďačný – pomohli mi splniť môj dlhodobý sen. Nenosím okuliare!!!! Konečne môžem športovať bez rizika a strachu. Môžem nosiť slnečné okuliare, ktoré chránia moje oči v lete a najmä pri šoférovaní. A záruka mojej spokojnosti? Po mne sa išiel prihlásiť na operáciu aj môj otec.

Keby som to bol vedel, tak už idem na operáciu dávno. Ale som aj teraz šťastný a prajem všetkým ľuďom odvahu, ktorú som ja tak dlho hľadal, aby išli hlavne na vyšetrenie, na ktorom sa všetko dozvedia a rozhodnú sa určite pre operáciu.“