Objednajte sa Opýtajte sa

Adam Trenčan
hokejista Slovanu

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Teraz sa cítim, ako by som mal orlí zrak"

„Verím, že nový HD zrak mi uľahčí všetky povinnosti v každodennom živote. Ako profesionálny brankár viem, že budem vďaka novým očiam podávať oveľa lepší výkon," prezrádza talentovaný obranca farieb Slovanu Adam Trenčan, ktorý už večer v deň laserovej operácie NeoLASIK HD fandil slovenským hokejistom v zápase s Lotyšskom.

Už hodinu a pol po operácii som cítil neskutočnú zmenu. Videl som lepšie ako kedykoľvek predtým so šošovkami. Už v deň zákroku som šoféroval, dokonca som pozeral zápas Slovensko - Lotyšsko," prezrádza svoje prvé pocity po laserovej operácii zo štvrtka 10. mája 2013 dioptrií NeoLASIK JD s femtosekundovým laserom talentovaný brankár Slovanu, Adam Trenčan. 

„Včera priamo po operácii ani dnes som nemal skutočne žiadne bolesti. Dokonca mi neprekáža ani slnko, bez problémov od večera po operácii šoférujem. Už som stihol aj zabudnúť lepšie ako kedykoľvek predtým. Žiadne bolesti, zabudol som už , že som si každé ráno vykladal a dával šošovky. Profesionálny športovec musí mať oči 100% v poriadku. Viem, že ako brankárovi mi pomôžu podať lepší výkon," hovorí hokejista, ktorý sa roky trápil s dioptriami - 6.75. Na ľade, počas tréningov a zápasov nosil kontaktné šošovky, ktoré mu spôsobovali výrazné ťažkosti. 
„Boli obrovská oštara. Šošovky spôsobujú viaceré obmedzenia, ktoré pozná každý profesionálny športovec. Keď som sa pri zápase spotil, oči mi slzili, šošovka stvrdla a nemohol som pohodlne žmurkať," spomína na nedávne obdobie Adam. „Niekoľkokrát mi dokonca vypadla pri zápase. Na Slovane mi zabrzdil súper priamo do tváre. Do oka mi vletel úlomok ľadu a praskol mi šošovku. Po prvej tretine som ju musel dať von a zápas odohrať len s jednou šošovkou." 
Pre laserové odstránenie dioptrií najnovšou metódou s použitím femtosekundového laseru sa rozhodol z profesionálnych dôvodov. Verí, že vďaka HD zraku bude podávať lepšie výkony. Adam Trenčan (HC Slovan) je po Dušanovi Pašekovi (HC Košice) a Jurajovi Mikušovi (HC Slovan) ďalším profesionálnym hokejistom, ktorý v NeoVízii podstúpil zákrok NeoLASIK HD
„Dnes ráno som videl svoju priateľku v plnej kráse. Všetko bolo zrazu krajšie. Doteraz som bez šošoviek videl rozmazane. Teraz sa cítim, ako by som mal orlí zrak."

Ako vidí brankár Slovanu najbližšie zápasy MS v hokeji 2013 pre slovenský tím? 

„Verím, že postúpime. Páči sa mi, že máme v tíme veľké mladé talenty. Majú pred sebou veľkú budúcnosť. O 5 - 10 rokov budú schopní reprezentovať krajinu. Už teraz sú výborní."