Objednajte sa Opýtajte sa

Hana Gallová
televízna moderátorka

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Som veľmi šťastná, že vo svete očnej chirurgie existuje pre nás strachopudov s extrémnou citlivosťou na bolesť NeoLASIK HD. Po prvej kontrole na druhý deň som už videla 150%. Môj zákrok v NeoVízii patrí k najlepším rozhodnutiam môjho života."

Počas samotnej operácie ma veľmi upokojovalo, že som celý čas presne vedela, čo sa so mnou deje. Primár so mnou celý čas hovoril, vedela som, v ktorej je fáze je, na čo sa pripraviť. Navyše, mala som pocit, akoby celý zákrok netrval dlhšie ako tri minúty. Keď mi pán doktor povedal - Máme odoperované obe oči, môžete sa opatrne posadiť - zažila som jeden z malých zázrakov. Otvorila som oči a skutočne som videla! Spočiatku ako cez jemnú clonu, ale lepšie, ako si vôbec dokážem spomenúť. Prvý raz po vyše dvadsiatich rokoch som vnímala ľudí a veci okolo seba ostro, a to som bola ešte stále na sále. Desať minút po operácii som už odpisovala na esemesky," spomína si na 17. október 2011 Hanka.

„Pri následnom vyšetrení som cítila únavu očí, chcela som si ísť ľahnúť a spať. Približne hodinu po popoludňajšom oddychu som mala pocit piesku v jednom oku, večer však zmizol. O ôsmej večer som zapla telku a plnohodnotne som ju pozerala bez toho, aby mi ťahala oči. Po prvej kontrole na druhý deň som už videla 150%. Bez problémov som fungovala na počítači aj s mobilom."

Druhý večer po operácii jaj kamaráti pripravili malú oslavu. „Mali sme zapnutý televízor. Občas som naň pozrela a všetkých som upozorňovala na najmenšie detaily, napríklad na oblečení moderátorky, ktoré si nikto okrem mňa nevšimol."
Na tretí deň od operácie si s novými očami vychutnala svet s každým maličkým detailom. „Vybrala som sa von so psom a obdivovala som panorámu Stupavy. Zrazu som zažila pocit, ktorý opisujú všetci po NeoLASIK HD - videla som každučký detail nádherne ostro, čisto a perfektne do diaľky. Akoby som si púšťala film v HD kvalite."

„Dioptrické okuliare som nosila od svojich ôsmich rokov. Šošovky od pätnástich. Prvýkrát po štrnástich rokoch sa vďaka novým očiam cítim konečne slobodná. Vidím tak, ako som si vôbec nevedela predstaviť. Objavujem kvapky rosy na tráve a výraznejšie vnímam detaily z každodenného života. Dnes som rozmýšľala, či femtosekundový laser nepoužíva aj zázračnú technológiu na videnie samého seba. S novými očami sa zrazu akosi pozitívnejšie vnímam aj v zrkadle. A má to aj nečakanú výhodu - prvé dni a týždne sa musím vyhýbať špinavému ovzdušiu a nadmernému prášeniu. Takže také luxovanie a zametanie zostáva na chvíľu na priateľovi a ja sa môžem nechať obskakovať. Som veľmi šťastná, že vo svete očnej chirurgie existuje pre nás strachopudov s extrémnou citlivosťou na bolesť NeoLASIK HD. Môj zákrok v NeoVízii patrí k najlepším rozhodnutiam môjho života. Ešte raz celému tímu ďakujem."