Objednajte sa Opýtajte sa

Patrícia Jarjabková Garajová
moderátorka

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Dnes som veľmi rada, že som na zákrok nabrala odvahu. Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí môjho života. "

Celý život sa tešila na moment, keď si raz nasadí na nos okuliare a bude pôsobiť ako intelektuálka storočia. Závidela kamarátkam, ktoré si menili rámy a čakala, kedy sa „to" udeje aj jej. „Keď sa mi však v 46. roku života rapídne zhoršil zrak, názor som bleskovo zmenila. Trávila som veľa času s počítačom, oči mi akosi prirodzene zoslabli. A tak mi postupne pribudli najskôr jedny okuliare na čítanie, neskôr do diaľky, a pri rôznych činnostiach som si ich rôzne pravidelne striedala. Aby ich nebolo málo, v lete sa k nim prirátali aj slnečné," smeje sa sympatická moderátorka.

Pozor, nabúraš do stromu!
„Od multifokálnych skiel ma kamarátky odrádzali, vraj určite nabúram do stromu či najbližšieho stĺpika, lebo cez ne budem vidieť skreslene. Koketovala som s nimi, no nenabrala som odvahu. Až kým som nespoznala Očnú kliniku NeoVízia. Nakrúcali sme tu televíznu reláciu Cesty nádeje a keď som spoznala doktora Piovarčiho, začala som uvažovať nad PRELEXom."
Ako moderátorka potrebuje Patrícia bezchybný zrak v každom momente - pri moderovaní akcií musí bezchybne čítať text a jasne vidieť do priestoru. „Vždy som si striedala dvoje okuliarov a bolo to veľmi nepraktické."

Koniec trojo okuliarom
Bodkou sa stala Patríciina cesta do Nemecka. „Neustále som pozerala do blízka na letenku, do diaľky na vzdialené tabule a v jednom kuse som si prehadzovala okuliare. Dvaja páni sa na mne výborne zabávali. Nie som ješitná, ale povedala som si - už mám toho dosť!"
Okamžite sa rozhodla - operáciu už odďaľovať nebude. Lekári NeoVízie jej odporučili PRLELEX - presbyopickú vnútroočnú výmenú šošovky. Ide o 15-minútový ambulantný nelaserový zákrok, pri ktorom vám očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnu šošovku. Tá úplne nahradí pôvodnu ľudskú šošovku, ktorá stratila schopnosť zaostrovať. Pomocou tejto metódy je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií.PRELEX je navyše preventivným liečebným zákrokom - s implantovanou vnútroočnou šošovkou vám nehrozí vznik sivého zákalu a výrazne si unížíte riziko záchvatovitého zeleného zákalu.
„O svojej plánovej operácii som informovala rodinu. Nasledoval rozhovor s primárom a celá prebdená noc, pri ktorej som premýšľala nad tým, či som spravila múdre rozhodnutie. Nechcela som však odkladať rozhodujúce Áno či Nie. Dostala som termín o dva týždne." Noc pred operáciou Patrícia opäť prebdela. „ Lúčila som sa so svojimi šošovkami. Ďakovala som im, že mi tak dobre slúžili, kým vládali. Pripravila som sa aj na to, že ich nahradia umelé."

Vidím jasné kontúry a šoférujem v tme
„Dnes som veľmi rada, že som na zákrok nabrala odvahu. Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí môjho života. Celé leto som si vychutnala a užívala bez toho, aby som musela vymieňať jedny okuliare za druhé. Akurát dlhšie som si zvykala na večerné šoférovanie a iný pohľad do tmy. Som vďačná medicíne, že takto úžasne napreduje a ponúka nám pohodlné a šetrné riešenia."
Na všetky otázky jej odpovedal primár osobne. „Presvedčilo ma, že on sám podstúpil v NeoVízii operáciu metódou NeoLASIK HD. Môj zákrok prebehol rýchlo a bezbolestne. Každý deň si znova uvedomujem, že to, čo bolo pre mňa donedávna rozmazané a nejasné, vidím opäť jasne a v presných kontúrach. Dostala som nový pocit istoty."