Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Poznáte príznaky očnej migrény?
06.06.2017

Poznáte príznaky očnej migrény?

Zrazu  vám pri čítaní vypadnú jedno alebo dve písmená v riadku. Zapozeráte sa do diaľky a máte pocit zahmleného videnia. Alebo vidíte cik-cak obrazce, svetlé záblesky, hviezdičky, mihotajúce sa lesklé body, dvojité skreslené obrazy a aj dočasné oslepnutie. Nečudo, že vás zachváti strach.

 

 

Takto sa prejavuje očná migréna.

 

Očná migréna postihuje asi 10% pacientov trpiacich migrénou a prejavuje sa svojráznymi očnými príznakmi. Záchvat očnej migrény začína drobným výpadom v centrálnej časti zorného poľa. Pri čítaní zrazu spozorujete, že:

 

„Asi po 20 až 30 minútach výpad zmizne a zraková ostrosť sa znormalizuje. Očná migréna nemusí byť vždy sprevádzaná bolesťou hlavy. Ak je bolesť prítomná,  objavuje sa nad alebo v okolí postihnutého oka.

Po záchvate často ľudia vykonávajú ďalej svoju prácu, ale cítia sa unavení, utlmení, neistí,“ vysvetľuje naša špecialistka MUDr. Adriana Smorádková.

 

Toto ju môže spustiť

 

Ako proti nej bojovať?

„Niekedy stačí len úprava životného štýlu, stravy a zmiernenie stresu. Často sú potrebné lieky na migrénu, doplnenie vitamínov a minerálnych látok. Je možné skúsiť aj alternatívne spôsoby a to akupunktúru, relaxačné techniky, fytoterapiu a iné, ktoré sú dobrou prevenciou pred vznikom záchvatov,“ radí MUDr. Smorádková.

Pri akútnom stave odporúča nájsť si tiché miesto, zatvoriť oči, pokiaľ je to možné ľahnúť si do tmavej miestnosti, užiť lieky na migrénu a snažiť sa zaspať.

V každom prípade, očná migréna patrí podľa nej do rúk neurológom. 

 

 


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode