Objednajte sa Opýtajte sa

Oliver Práznovský
dôchodca

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Už 10 rokov vidím širokospektrálne"

Už 10 rokov vidím širokospektrálne. Perfektné. Nič sa mi nerozmazáva. Najmenšie písmenká vidím najlepšie. Keby sa všetko dalo spraviť na človeku tak ako oči. To by bolo super!“ Začína svoj príbeh pán Oliver, ktorý si život bez dioptrií po zákroku PRELEX nevie vynachváliť a doporučuje ho každému.

„Okuliare som nikdy nenosil. Postupne sa mi začal zhoršovať zrak – pozoroval som zhoršujúce sa, rozmazané videnie pri čítaní novín. Musel som viac zaostrovať. Znervózňovalo ma to a vnímal som to ako problém, ktorý sa bude len zhoršovať. Bežne k lekárom nechodím, našťastie ich nepotrebujem, ale toto ma k nim dohnalo. Vyšetrenie však ukázalo, že v tej chvíli pre mňa nie je vhodný žiadny zákrok. Musel som čakať rok kým sa mi videnie ešte viac zhoršilo a MUDr. Adriana Smorádková mi operáciu PRELEX odobrila a následne MUDr. Radovan Piovarči výborne zoperoval.

Veľmi sa bojím bolesti, ale toto absolútne nebolelo. Neviem to nikomu vysvetliť, každý si myslí aká to je bolesť, ale naozaj žiadna. Na operáciu som presvedčil aj časť svojej rodiny a všetci sú nadmieru spokojní.“

Život bez dioptrií mu poskytuje komfort aj pri športe. „Už 27 rokov denne behám 6 až 10 km, či je zima, leto, či prší. Následne si zaplávam v bazéne a niekedy výjde čas aj na 30 km na bicykli. Riadim sa životným heslom - pokiaľ som zdravý, tak všetko zvládnem. Však sa aj hovorí: V zdravom tele, zdravý duch.“

Ostrý zrak dá človeku do života radosť, optimizmus a nadpozemskú silu všetko zvládnuť. Objednajte sa na vyšetrenie. Aby ste mali dôvod na každodenný úsmev aj vy.