Objednajte sa Opýtajte sa

Naďa Černá
copywriter, redaktor, freelancer

NeoSMILE 3D - Očná klinika Neovizia

"Zabudla som, aký skvelý je život bez okuliarov"

Naďa, ktorá miluje písanie, cestovanie a dobrú kávu, nad laserovou operáciou očí dlho uvažovala. Rozhodnutie prišlo v momente, keď dostala o takmer celú dioptriu silnejšie okuliare. 

V krátkosti sme ju vyspovedali čo zákrokou predchádzalo, aké boli jej pocity počas a po operácii, a aké sú jej prvé týždne s novým zrakom. :-)

  • Ako dlho ste nosili okuliare/šošovky? 

Okuliare som nosila dlhých 16 rokov, takže väčšinu svojho života. Počas tohto obdobia som nosila aj šošovky, no keďže mi príliš nesedeli (veľmi mi vysušovali oči), musela som sa spoliehať len na okuliare. 

  • V čom Vás okuliare/dioptrie obmedzovali?

Okuliare ma obmedzovali hlavne pri športe a v lete pri kúpaní. A, samozrejme, pri nosení rúšok, keď sa mi sklá neustále rosili, prípadne sa mi rám šmýkal, pretože dobre nedržal. 

  • Čo bolo kľúčové, rozhodujúce podstúpiť laserovú operáciu očí?

Nad laserovou operáciou som uvažovala dlho, no zrak sa mi v určitom čase stabilizoval a na okuliare som si zvykla. Preto som to odkladala. Začiatkom tohto roka som si však začala všímať, že vidím horšie. Po návšteve očnej lekárky som po približne štyroch rokoch stabilizovaného zraku dostala o takmer celú dioptriu silnejšie okuliare. V tom momente som si povedala, že nebudem čakať, kým sa mi zrak pokazí ešte viac, a objednala som sa na vstupnú prehliadku.

  • Ako ste vnímali priebeh operácie, resp. váš „pobyt“ v NeoVízii?

Môj "pobyt" v NeoVízii hodnotím na výbornú. Pred operáciou som mala menší stres, no ten opadol hneď, ako som prišla na recepciu. Príjemný personál mi všetko vysvetlil a odpovedal mi na všetky otázky. Následne sa so mnou porozprávala aj pani doktorka, ktorá mi počas celej operácie hovorila, čo robí a aký krok bude nasledovať. Rovnako výborný prístup som dostala aj počas pooperačnej kontroly.

  •  Aké boli prvé pocity po operácii? Prvé ráno? 

Prvé ráno po operácii bolo neopísateľné a moje pocity pochopí len človek, ktorý bol roky odkázaný na okuliare so silnými dioptriami. Ešte teraz, aj po viac ako mesiaci od operácie, som stále milo prekvapená, keď sa zobudím a vidím hneď ostro. Dni po operácii boli bezproblémové. Oči neboleli a videla som veľmi dobre. Fungovala som teda rovnako, ako zvyčajne. Len s tým, že som sa vyhýbala namáhavej fyzickej aktivite.

  • Aké sú prvé týždne s novým zrakom? 

Najviac si teraz užívam to, že môžem nosiť akékoľvek slnečné okuliare a celkovo taký pocit voľnosti. Na dioptrické okuliare som si za tie roky tak zvykla, že som zabudla, aký skvelý je život bez nich.  

 

Nadinu celú cestu za LEPŠÍM ZRAKOM, LEPŠÍM ŽIVOTOM si môžete prečítať na jej blogu https://thecolorfulthoughts.blogspot.com/2022/05/laserova-operacia.html, za ktorý jej veľmi pekne ako spokojnej Neo-pacientke ďakujeme.